3. Манолев и ПСВ на върха в Холандия

Манолев и ПСВ на върха в Холандия

ПСВ излезе на върха във временното класиране на холандското първенство, след като постигна много драматична победа с 3:2 при гостуването на Спарта Ротердам в мач от 15-я кръг.

Българският национал Станислав Манолев изигра поредните си силни 90 минути с екипа на ПСВ, като бе близо и до гола, но така и не успя да се разпише.

Срещата започна отлично от „филипсите”, които поведоха в резултата още в 13-та минута след попадение на сръбския нападател Данко Лазович.

Домакините от Ротердам успяха да обърнат развоя на мача с две попадение на Поепон в 28-та и 54-та минута.

Гостите от ПСВ успяха да изравнят резултата в 69-та минута, след като се разписа влезлия като резерва Райс.

Победното попадение за „филипсите” вкара Балаш Джуджак в 72-та минута. Унгарецът получи добър пас, след което залъга противников защитник и с хубав удар направи безпомощен Селига.

Станислав Манолев можеше да се разпише в мача в 80-та минута, когато след центрира от фаул в наказателното поле на домакините българският национал остана в опасна близост сам срещу Селига, но не успя да прати топката в мрежата.

След тази победа ПСВ излезе на върха във временното класиране в Холандия с 39 точки, а Твенте остана на втора позиция с 38 точки и мач по-малко.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм