3. Манчестър Сити този път пощади „вълците” (видео)

Манчестър Сити този път пощади „вълците” (видео)

„Гражданите” издържаха до края с човек по-малко за успеха с 3:1

Манчестър Сити продължава победния си ход във Висшата лига. „Гражданите” посрещнаха Уулвърхептън в двубой от десетия кръг на първенството, като този път за разлика от двубоя за Карлинг къп, където тимът на Роберто Манчини се наложи с 5:2, те се смилиха на съперника си и победиха „само” с 3:1. Водачите във временното класиране завършиха мача с човек по-малко след изгонването на Компани, но това не се отрази по никакъв начин на развитието на срещата.

Голмайстори за „небесносините” бяха Един Джеко, Александър Коларов и Асам Джонсън. Точен за „вълците” бе Хънт от дузпа.

Футболистите от тима от Манчестър започнаха срещата добре, владееха повече топката, но този път трудно намираха верния път към вратата на Хенеси. През цялото първо полувреме „гражданите” направиха всичко възможно да отбележат, но бяха далеч от мача в сряда, когато само за три минути вкараха три гола.

Гостите играха доста концентрирано в защита, а Хенеси на няколко пъти спаси много коварни удари. Футболистите на Мик Макарти разчитаха на контраатаки и в някои случаи Джо Харт трябваше да се намесва решително.

През второто полувреме обаче Хенесе капитулира и след груба негова грешка падна първия гол в срещата. Стражът не успя да изчисти навреме, защото бе притиснат от Серхио Агуеро, топката попадна в краката на Джеко, който сам срещу празната врата даде преднина за своите.

Малко след това след бързо атака на тима на Манчини Коралов покачи на 2:0. По всичко личеше, че победата за „гражданите” и този път ще бъде лесна, но Винсент Компани извърши нарушение в наказателното поле, за което получи директен червен картон, а главния съдия отсъди дузпа, реализирана от Хънт.

Последва лек превес на Уулвс, но в самия край на срещата Джонсън вкара третия гол за Сити и сложи точка на спора.

Така, „небесносините” са на първото място в класирането с актив от 28 точки, а втори с 23 е Манчестър Юнайтед, който по-рано днес надделя с минималното 1:0 над Евертън.