3. Манчестър Сити се изпоти здраво за 2:1 срещу Нюкасъл (видео)

Манчестър Сити се изпоти здраво за 2:1 срещу Нюкасъл (видео)

Новата звезда на „свраките” Хатем Бен Арфа, който дойде в тима под наем от Марсилия, пък счупи глезен а си още в началото на срещата след здрав сблъсък с Найджъл де Йонг

Мултимилионният състав на Манчестър Сити за пореден път през сезона показа неубедителни изяви в Премиършип, след като „гражданите” трябваше да треперят до последно за успеха с 2:1 над новака Нюкасъл. Срещата се игра на стадион „Сити ъф Манчестър” и бе от програмата на 7-ия кръг на Висшата лига. Новата звезда на „свраките” Хатем Бен Арфа, който дойде в тима под наем от Марсилия, пък счупи глезен а си още в началото на срещата след здрав сблъсък с Найджъл де Йонг.

Иначе двубоя започна с по-добра игра на домакините и в 18-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Уилямсън срещу Тевес. Зад топката застана именно аржентинецът, който не трепна и изведе своите напред – 1:0.

Радостта на Сити от това попадение обаче бе твърде кратка, тъй като в 24-ата минута Хонас Гутиерес буквално застреля Харт, след като опита центриране отляво, а кълбото се върна в него, след като срещна тялото на Компани. При добавката Гутиерес пък бе безпощаден, пращайки кълбото под напречната греда.

До края на първото полувреме нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част премина почти изцяло под диктовката на „гражданите”, които изглеждаха решени да спечелят трите точки. За целта мениджърът Роберто Манчини пусна на терена Адебайор и Адам Джонсън. Вторият се оказа и печелившият жокер на италианеца, след като в 75-ата минута направи страхотен пробив в дясната част на наказателното поле, преминавайки покрай двама бранители, след което с плътен удар по тревата оформи крайното 2:1.

След тази победа домакините вече заемат 2-о място във временното класиране с актив от 14 точки. Гостите от Нюкасъл пък са 16-и със 7 пункта.