3. Манчестър Сити отнесе Борнемут и върна напрежението за Арсенал (ВИДЕО)

Манчестър Сити отнесе Борнемут и върна напрежението за Арсенал (ВИДЕО)

"Гражданите" отново са на две точки зад "топчиите"

Манчестър Сити се наложи над Борнемут с 4:1 като гост на „Виталити“ в мач от 25-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят започна с натиск от страна на Манчестър Сити. В 15-ата минута след рикошет Ерлинг Холанд шутира, но топката срещна напречната греда на вратата, пазена от Нето. Хулиан Алварес обаче се възползва от създалата се ситуация и прати топката от близко разстояние в мрежата на „черешките“.

След центриране от корнер в 22-ата минута, Рубен Диас се извиси над всички и отправи изстрел с глава, който обаче премина покрай десния страничен стълб.

Фил Фодън бе изведен по левия фланг на нападението на „гражданите“ в 29-ата минута. Английският национал сви топката за Холанд, който изстрел около точката за изпълнение на дузпа прати топката за втори път във вратата на Борнемут.

Фодън се използва от грешка при разиграването на Борнемут в 45-ата минута, след което чрез финт се справи с Джак Стивънс и излезе сам срещу Нето. Фодън запази хладнокръвие и прати топката във вратата на „черешките“ за трети път в двубоя.

Второто полувреме отново стартира с натиск от страна на Манчестър Сити. В 51-ата минута Нето не успя да изчисти топката след центриране в наказателното му поле, от което се възползва Родри, чийто удар рикошира в тялото на Крис Мефъм и влезе във вратата.

Борнемут все пак успя да достигне до почетно попадение в 83-ата минута, Джордан Земура отне топката и комбинира на двойно подаване със свой съотборник, след което сви топката за Жеферсон Лерма, който реализира.

След този успех Манчестър Сити се доближи на две точки от лидера в класирането – Арсенал, който обаче е с мач по-малко от „гражданите“. Борнемут пък продължава да се бори за своето оцеляване, след като има 21 точки и се намира на 19-о място във Висшата лига.