3. Манчестър Сити нокаутира Арсенал за 5 минути /видео/

Манчестър Сити нокаутира Арсенал за 5 минути /видео/

Яя Туре се отличи с гол и асистенция за победата с 2:0

Манчестър Сити продължава подготовката за защита на титлата във Висшата лига. „Гражданите” победиха друг претендент за короната в Премиършип - Арсенал с 2:0 в контролна среща, играна в Китай.

Два бързи гола на Пабло Сабалета и Яя Туре в края на първата част осигуриха триумфа на момчетата на Роберто Манчини.

За Арсенал това бе едва втора проверка за това лято. „Топчиите” показаха съзидателна и опасна игра в атака, ала липсата на точен завършващ удар и елементарните грешки в защита, които са симптоматичен проблем за тима, отново струваха скъпо.

Новият сезон във Висшата лига започва на 18 август, а стабилната игра на Сити ги прави отново основен фаворит за трофея.

Досега „гражданите” бяха записали победа, равен и загуба в контролите. Стефан Савич и Нир Битон почнаха като титуляри за английския шампион.

В тима на Венгер Фабиански, Кайл Бартли, Алекс Сонг и Тио Уолкът стартираха двубоя, а на пейката останаха Маноне, Джуру, Коклен и Шамак, които играха срещу сборния отбор на Малайзия.

„Артилеристите” показаха, че няма да изневерят на стила си и с много бърза и комбинативна игра затрудняваха отбраната на Сити в началото.

Коло Туре блокира удар на Уолкът, а стражът Пантилимон изби шут на Карл Дженкинсън. Андре Сантос и Уолкът бяха неточни след това, а лондончани изглеждаха като по-добрия тим.

Въпреки това Манчестър Сити закопа съперника в края на първата част. В основата на всичко опасно за милионерите беше Яя Туре. В 41-ата минута националът на Кот д’Ивоар се разходи пред наказателното поле преди да намери с хубав пас включилия се по крилото Пабло Сабалета и десният бек прониза мрежата на Фабиански – 0:1.

Неразбориите в защитата на Арсенал позволиха на Сити да вкара още един гол до почивката. Коларов получи цялото време на света по левия фланг да се нагласи и да центрира точно на крака на Яя Туре, който овладя и от десетина метра направи 0:2.

Арсенал направи четири промени на почивката. В игра се появиха Алекс Окслейд-Чембърлейн, Маруан Шамак, Франсис Коклен и Игнаси Мигел вместо Диаби, Уолкът, Бартли и Артета.

Сити спокойно се бранеше и контраатакуваше опасно, докато лондончани така и не намериха начин да превземат целта.

Така Сити записа втора победа в контролите, а Арсенал ще търси начини да подобри играта в завършващата фаза след разочароващата загуба.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)