3. Манчестър Сити надигра безобразно слаб Челси с 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Сити надигра безобразно слаб Челси с 2:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Джо Харт хвана дузпа на Лампард, Яя Туре и Тевес вкараха за успеха, който върна Сити на 12 точки зад Юнайтед

Манчестър Сити победи Челси с 2:0 в голямото дерби на 27-ия кръг във Висшата лига и намали разликата до лидера Манчестър Юнайтед отново на 12 точки. Яя Туре за пореден път вкара важен гол за „гражданите”, а резервата Тевес добави още един в края. Сити вече води със 7 точки пред Челси на втората позиция. „Сините” играха предимно в защита, а Джо Харт спаси дузпа на Лампард при 0:0 в началото на втората част и сякаш тотално обезвери съперника.

И Роберто Манчини, и Рафаел Бенитес заложиха на само един чист нападател в своите състави. Агуеро беше забит напред за домакините, а Демба Ба беше в тази роля за гостите.

Дербито бе по-скоро битка за второто място, отколкото мач, от който може да се реши титлата. Разликата преди мача между Сити и Челси беше 4 точки.

В тази среща Манчестър Сити играеше с агресивност, която бе присъща за тима миналия сезон, но много рядко през настоящия.

„Гражданите” пресираха европейския шампион още в неговата половина, не позволяваха на Мата, Азар и Лампард да разиграват, а Ба бе твърде изолиран.

Пресата на Сити доведе до лек хаос в редиците на Челси, като гостите имаха доста проблеми при статичните положения.

Точно от корнер на Давид Силва, Насташич бе изпуснат, но с глава не нацели добре топката и Петър Чех спаси с една ръка в 14-ата минута.

Серхио Агуеро имаше златен шанс в 18-ата минута, когато бе изведен сам срещу Чех, но реши да го заобиколи и топката му избяга в аут.

После пак Агуеро бе изведен отляво, но реши да подава и волето на Сабалета бе избито с глава от Гари Кейхил пред вратата.

За цялата първа част Челси не създаде нито едно чисто голово положение и гостите имаха късмет, че на почивката резултатът бе 0:0.

Агуеро не успя с акробатично воле, а Азар най-сетне накара Джо Харт да спасява, но лесно английският национал се справи с далечния му шут.

В 50-ата минута Демба Ба се пребори с Коло Туре, заобиколи Джо Харт и вратарят го събори на земята. Андре Маринър веднага даде дузпа и Франк Лампард застана зад топката в опит да вкара своя гол номер 200 с екипа на Челси.

Лампард насочи ниско в десния ъгъл, но Джо Харт разгада всичко и с хубав плонж спаси удара от бялата точка, за да изкупи донякъде вината за слабата си игра в последните няколко мача.

Дузпата даде импулс в играта и на двата тима. Милнър намери Агуеро, но аржентинецът бе много колеблив в завършващата фаза и стреля над гредата.

Манчестър Сити най-сетне стигна до гола, който заслужаваше още през първата част, чак в 63-ата минута.

Силва и Милнър комбинираха добре вляво, испанецът пусна за Яя Туре, който хладнокръвно финтира Микел и с вътрешен фалц по диагонала матира Чех в долния десен ъгъл за 1:0.

Бенитес пусна Моузес и Оскар, но играта на Челси отново не вървеше. С гол аванс Сити остави своя съперник да владее повече топката и дебнеше на контра.

Торес влезе за Микел, а Тевес сложи точка на спора 5 минути преди края. Агуеро проби отляво, бе блокиран, но върна малко за Давид Силва, който чукна за Тевес, а аржентинецът от фронтална позиция пред наказателното поле опъна мрежата на Чех в горния ляв ъгъл – 2:0.

Челси нямаше никакъв отговор срещу играта на английския шампион и заслужено загуби. В тези 90 минути лондончани създадоха може би най-малко интересни ситуации в атака за целия сезон досега.

Манчестър Сити е втори с 56 точки, на 12 зад лидера Юнайтед. Челси е трети с 49, но ще излети от топ 3 при победа на Тотнъм срещу Уест Хем в последната среща от кръга.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито