3. Мъките на Атлетико в ШЛ продължават, 0:0 в Азербайджан (ВИДЕО)

Мъките на Атлетико в ШЛ продължават, 0:0 в Азербайджан (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" още нямат победа в своята група

Атлетико Мадрид за четвърти пореден път не успя да победи. Хората на Диего Симеоне се издъниха срещу Карабах в Азербайджан и завършиха 0:0, въпреки че играха с голяма част от титулярите си. Така "дюшекчиите" още нямат победа в своята група в Шампионска лига и ще трябва да търсят поне една задължителна победа в мачовете си с Рома и Челси. На стадиона в Баку гостите изцяло доминираха срещата, но не направиха достатъчно, за да преодолят босненския вратар Ибрахим Шехич.

В 27-та минута Яник Караско излезе сам срещу стража, но не успя да го преодолее. Същото се случи и с изстрел на Антоан Гризман малко по-късно. Гол на французина беше отменен в началото на втората част заради засада. Карабах се посъвзе и започна да създава опасности в предни позиции след 70-та минута. Енрике и Ндлову имаха шансове, които пропиляха. Стигна се до 75-та минута, когато Ндлову беше изгонен за втори жълт картон. Южноафриканецът симулира в наказателното поле след сблъсък с Диего Годин.

Въпреки че Атлетико доигра мача с човек повече, играчите така и не успяха да стигнат до попадение. Така Симеоне и компания са с 2 точки в групата и остават на 3-то място. Карабах спечели първата си точка, но не се отлепи от последната позиция.