3. Лутън изригна от нищото и разби Брайтън с 4:0 (ВИДЕО)

Лутън изригна от нищото и разби Брайтън с 4:0 (ВИДЕО)

Новакът във Висшата лига можеше да постигне и по-убедителна победа

Лутън Таун разгроми Брайтън с 4:0 у дома в мач от 22-рия кръг на Висшата лига, постигайки най-убедителната си победа в английския елит. По този начин „шапкарите“ събраха 19 точки и изплуваха от зоната на изпадащите, като вече заемат 17-ата позиция. „Чайките“ са осми с 32 точки.

Още в първата минута Лутън излезе напред в резултата. Елайджа Адебайо се оказа най-съобразителен в наказателното поле и стигна до отбита топка във вратарското поле, като с глава я прати в мрежата за 1:0.

В третата минута домакините отбелязаха и второ попадение. Вратарят на Брайтън допусна огромна грешка и подари топката на Чидози Огбене, който нямаше как да сбърка и покачи на 2:0.

В 42-рата минута Лутън отбеляза и трето попадение. Рос Баркли пусна елегантен пас към Елайджа Адебайо, който отправи великолепен удар в долния ляв ъгъл и прониза Джейсън Стийл за 3:0.

В 48-ата минута попадение на „шапкарите“ не бе зачетено заради засада на Джордан Кларк.

В 56-ата минута Лутън Таун все пак отбеляза четвърти гол, след като Елайнджа Адебайо скочи най-високо в наказателното поле и с глава засече центриране от корнер в мрежата, за да оформи крайното 4:0.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)