3. Лука Тони започна да бележи за Рома

Лука Тони започна да бележи за Рома

3:0 за "вълците" срещу Дженоа, Тони с две попадения

Рома записа безпроблемна домакинска победа над Дженоа в среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А”.

На собствения си „Олимпико” пред 31 746 зрители, „вълците” на Клаудио Раниери надвиха „грифоните” с 3:0. Два гола за Рома отбеляза зимната покупка Лука Тони, който загатна, че има място в селекцията на „Скуадра адзура” за Мондиал 2010.

Още от първите минути домакините бяха по-активният отбор на терена. Гостите от Генуа пък залагаха на добре организирани контраатаки, който не бяха безопасни за стража Жулио Серджо.

В 17-ата минута Симоне Перота откри от близо резултата след разбъркване в полето на Дженоа и удар с левия крак от въздуха. В 44-ата Тони отбеляза първото си попадение с екипа на „вълците”. Мирко Вучинич подаде към бившия нападател на Байерн (Мюнхен) и той не сгреши.

15 минути след началото на втората част черногорският таран Вучинич центрира отлично към Тони от свободен удар и той с глава направи 3:0. До края на мач имаше изгодни голови положения и за двата отбора, но класическият резултат не се промени.

С тази победа Рома се изкачи в топ 3 с 35 спечелени точки, на 5 зад втория Милан, докато лидерът Интер е с 46. Дженоа са 12-и с 27.

Рома – Дженоа 3:0

(1:0) Перота 17’
(2:0) Тони 44’
(3:0) Тони 60’

Рома: Серджо; Бурдисо, Жуан, Рийзе, Касети; Бриги, Пизаро, Перота, Тадей; Тони (90’ Баптища), Вучинич (90’ Менес);

Дженоа: Амелия; Дайнели, Бокети, Биава, Юрич; Милането, Крисцито, Роси; Суазо (65’ Креспо), Скули (30’ Фатик), Место (71’ Томович);

Жълти картони: няма;
Стадион: „Олимпико”, Рим, 31 746 зрители;