3. Лудост по италиански: Юве удари Рома с 3:2 в мач с три дузпи и два червени картона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съдията Джанлука Роки взриви страстите в дербито за титлата, а Леонардо Бонучи донесе успеха на Юве с късен гол красавец

Ювентус победи Рома с 3:2 в лудо дерби от 6-ия кръг на Серия А с пет гола, три дузпи и два червени картона. Тевес изведе Юве напред от много спорна дузпа, Тоти изравни от друга дузпа, Итурбе даде аванс на гостите, а Тевес от трета дузпа изравни преди почивката. Леонардо Бонучи с красиво воле от въздуха в края донесе трите точки на шампиона, а Руди Гарсия бе изгонен в трибуните още през първата част.
Ювентус остава единственият отбор с пълен актив от 18 точки след 6 мача и води в класирането пред Рома, който има 15 след първото си поражение.

Сблъсъкът беше ранна битка за титлата между два отбора, които досега имаха само победи. Изненадващо Андреа Пирло започна за първи път през кампанията като титуляр на мястото на Артуро Видал.

Феновете на Ювентус напомниха на съперника за случилото се през миналия сезон и на едната трибуна на „Ювентус Стейдиъм” грееше числото 102 – колкото бяха рекордните точки на „Старата госпожа” през май.

Мачът започна напрегнато с преса на домакините дълбоко в полето на римляните. Маркизио не успя да стреля в 10-ата минута след нисък пас, а халфът претендираше и за дузпа за намесата на Холебас зад гърба му. Бонучи изведе Маркизио с един от марковите си дълги пасове, но ударът бе от трудно положение и прелетя встрани.

Съдията Джанлука Роки ”изгря” на сцената и буквално взриви страстите в дербито в 27-ата минута. Тоти фаулира Пирло, който стреля от пряк свободен удар, а Роки свири много дискусионна дузпа за игра с ръка на Майкон. Първоначално съдията даде сигнал за нов пряк свободен удар, но после си смени решението и прецени, че бразилецът е бил вътре в пеналта.

Карлос Тевес уверено вкара от бялата точка, а треньорът на Рома Руди Гарсия беше изгонен за протести и иронични жестове .

Няколко минути по-късно този път Рома имаше шанс от пряк свободен удар, а Лихщайнер повали Тоти с хватка от борбата при центрирането в наказателното поле и съдията даде дузпа и за Рома. Тоти прати своя приятел Буфон в обратния ъгъл – 1:1.

Жълтите картони летяха един след друг при нови протести на двата отбора, а играчите на скамейката на Рома водеха ожесточени словесни спорове с фенове на Юве близо до тях. Киелини с глава прати в аут от чиста позиция.

Рома поведе в 44-ата минута след хитър пас на Жервиньо в коридор, който изведе Хуан Итурбе зад защитата и бившият играч на Верона пусна покрай Буфон – 2:1.

След центъра Жервиньо получи топката, Касерес получи разтежение и спря да играе, а котдивоарецът напредна, финтира Бонучи и стреля малко над целта.

Дълбоко в добавеното време на първата част Пянич направи неумел шпагат срещу Погба точно на границата на наказателното поле и след минимален контакт съдията посочи за трети път бялата точка – втора дузпа за Ювентус. Тевес пак вкара в същия ъгъл за 2:2.

Драмата продължи и след почивката. Тевес овладя в наказателното поле и стреля, но бранител и вратар заедно му попречиха. Две минути по-късно Жервиньо развинти Асамоа на аутлинията и поднесе за Пянич, който извади в аут от непростима позиция.

Мората замени Йоренте, а Видал се появи на мястото на Пирло, който се умори в първия си мач след контузията.

Ювентус натисна в края, а Рома чакаше на контра. В 82-ата минута Лихщайнер центрира отдясно, а Мората надскочи пазача си, но с глава нацели напречната греда.

„Бианконерите” ликуваха в 86-ата минута, когато корнер на Тевес беше изчистен пред наказателното поле, а там Леонардо Бонучи посрещна топката с воле от въздуха и оплете в долния ляв ъгъл за 3:2, а „Ювентус Арена” изригна.

В последните минути отново нервите взеха връх. Мората направи остър шпагат в краката на Манолас, но игра с топката, гръцкият бранител тръгна на саморазправа с испанеца и съдията Роки изгони и двамата с директни червени картони.

В крайна сметка след два червени и седем жълти картона „Старата госпожа” празнува победа срещу големия съперник за титлата и взе 3 точки аванс на върха.