Лийдс громи, Груев с асистенция (ВИДЕО)

Българинът продължава да трупа минути като титуляр

Лийдс разпиля Суонси като гост с 4:0 в двубой от Чемпиъншип, а родният национал Илия Груев бе титуляр за йоркширци.

Интригата приключи още до почивката, когато гостите поведоха с внушителното 3:0. Тон за разгрома даде Крис Съмървил със своя 16-и гол, а пасът дойде именно от родния футболист, който продължава да трупа комплименти за играта си с екипа на "белите".

Футболистът на Лийдс завърши атаката с хубав диагонален удар от наказателното поле. До почивката разликата на терена бе чувствителна, а Йоел Пиро удвои до 10-ата минута, след като бе оставен да стреля необезкпокояван. Точна на спора сложи италианският национал Уилфред Ньото, като именно той заби и последното попадение в мача.

Българският национал игра 98 пъти с топката като завърши 86 от своите 88 подавания в рамките на двубоя, като беше изключително ефективен и във фаза защита. В класирането Лийдс е втори с 66 точки, на 2 пред Саутхемптън, но и на цели 12 зад лидера Лестър.