3. Ливърпул загуби и в Северна Франция

Ливърпул загуби и в Северна Франция

Лил победи мърсисайдци с 1:0 в осминафиналите на Лига Европа

Лил победи Ливърпул с 1:0 в първа среща от 1/8-финалната фаза на Лига Европа.

На стадион „Метропол” в Северна Франция момчетата на Руди Гарсия показаха по-добра игра от легендарния английски тим и заслужено стигнаха до успеха. Азар в 84-ата минута отбеляза единствения гол в двубоя.

Рафа Бенитес пък записа поредното си поражение през този сезон. През следващата седмица мърсисайдци ще трябва да победят френския си съперник убедително на „Анфийлд”, ако искат да продължат да се борят за единствения трофей, който им остана през сезона.

Началните минути бяха за домакините. Още в 1-ата Кабай отправи хубав удар към вратата на Рейна, а след това последваха добри акции на Азар и Обраняк. До 25-ата минута на срещата гостите от Англия не успяха с нищо да застрашат защитата и вратаря на Лил.

60 секунди по-късно обаче Бабел и Торес направиха страхотно двойно подаване, холандското крило излезе очи в очи с Ландрьо, но стражът с крак спаси своя отбор.

Последваха далечни удари на Фро и Джерард, който обаче минаха далеч от целта.

В 42-ата минута отново Ландрьо показа голямата си класа, правейки двойно спасяване. Първо вратарят на домакините спаси удар на Джерард след изпълнение на свободен удар, а след това спаси акробатично отличен удар с глава на Торес, дошъл след центриране на Джонсън.

В края на първата част Азар и Кабай тестваха рефлекса на Рейна, но нямаха късмет.

Бързите атаки към двете врати от първата част продължиха и през втората. До 60-ата минута две спорни засади бяха отсъдени срещу нападателите на френския тим, а силен изстрел на Бабел бе отразен от Ландрьо. Последваха страховити изстрели на Фро и Кабай, но топката така и не намери мрежата на Ливърпул.

Стигне се до 84-ата минута на двубоя, когато Азар центрира топката в наказателното поле на англичаните след свободен удар, с нея не игра никои от играчите в пеналта и тя се озова в мрежата на Рейна – 1:0.

Само две минути по-късно Аубамеянг бе близо до втори гол, но стреля неточно. Джерард можеше да спаси своя отбор в добавеното време, но вездесъщият днес Ландрьо бе на мястото си.

Ливърпул загуби от Лил с 0:1. Следващата седмица предстои реванш на „Анфийлд”.

Лил – Ливърпул 1:0
(1:0) Азар 84’