3. Ливърпул спечели дербито със Сити в новогодишната вечер

Ливърпул спечели дербито със Сити в новогодишната вечер

„Мърсисайдци“ се наложиха с 1:0 и запазиха разликата от Челси на 6 точки

Ливърпул победи Манчестър Сити в дербито от 19-ия кръг на Висшата лига. Двубоят завърши при резултат 1:0.  Срещата се проведе на стадион „Анфийлд“ пред 53 120 зрители, които създадоха невероятна атмосфера.

Така, разликата между „мърсисайдци“ и първия Челси в класирането се запази шест точки. По-рано „сините“ победиха Стоук Сити в много интересен мач на „Стамфорд Бридж“ с 4:2.

Това бе първата визита на „Анфийлд“ за мениджъра Хосеп Гуардиола.

Футболистът на Манчестър Сити Серхио Агуеро се завърна в игра, след като наказанието му изтече.

Единственият гол падна вв 8-ата минута, когато Адам Лалана центрира отляво, в наказателното поле Жоржиньо Вайналдум засече с глава и не остави шанс на Клаудио Браво, въпреки че топката бе насочена в близкия му ъгъл.

В началото на второто полувреме Натанаел Клайн получи в наказателното поле, спря си топката на гърди и стреля, но първото му докосване не беше достатъчно прецизно и ударът му бе слаб.

Първият си точен удар „гражданите“ отправиха едва в 55-ата минута. Тогава нападателят Серхио Агуеро шутира по земя, което не затрудни по никакъв начин Симон Миньоле.

Постепенно гостите от Сити вдигнаха темпото. В 57-ата минута Давид Силва отправи силен удар от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата. Малко след това след продължителна атака Кевин Де Бройне получи на добра позиция и веднага стреля, но на пътя на топката застана защитник.

До края на двубоя отборът на Манчестър Сити владееше повече топката и атакуваше по-често, но въпреки това за Миньоле нямаше особено много работа. Домакините разчитаха на контри с бързината на Садио Мане. Ливърпул ще го загуби в началото на Новата година, защото ще участва с отбора на Сенегал в турнира за Купата на африканските нации.

В следващите си мачове Ливърпул и Манчестър Сити ще играят съответно срещу Съндърланд и Бърнли.