3. Ливърпул се измъкна срещу Трабзон, Юве бие в Австрия (видео)

Ливърпул се измъкна срещу Трабзон, Юве бие в Австрия (видео)

Незадоволителното начало на кариерата на Джо Коул в Ливърпул продължи и в четвъртък, когато той пропусна дузпа при победата с 1:0 над турския Трабзонспор в плейофите на Лига Европа.

Във вечерта, която предложи 35 първи битки за групите на второразредния европейски турнир, се състезаваха някои от най-големите имена. Ливърпул взе крехък аванс преди реванша в Турция следващата седмица, когато победителят в общия резултат ще влезе в груповата фаза, в която ще участват 48 отбора.

Коул, който беше изгонен в първия си мач за „червените” от града на „Бийтълс” срещу Арсенал във Висшата лига, получи право през второто полувреме да изпълни 11-метров наказателен удар, който беше спасен от турския вратар Онур Киврак. Евентуално попадение щеше да осигури на Ливърпул по-голямо спокойствие след гола на Райън Бабел в края на първата част.

Италианският гранд Ювентус, който подобно на Ливърпул търси себе си, преследвайки европейски трофей след като не успя да се класира за Шампионската лига, взе победа с 2:1 в Австрия срещу познатия на Левски Щурм Грац. Амаури донесе успеха за "Старага госпожа" в последната минута.

Порто, ЦСКА Москва, Байер Леверкузен, ПСЖ, Борусия Дортмунд и Селтик постигнаха комфортни първи победи, докато харчещият на поразия Манчестър Сити започна европейския си сезон с успех 1:0 над румънския Тимишоара далеч от дома. Новото попълнение от Интер Марио Балотели отбеляза единствения гол в дебюта си за „гражданите”, след като миналата седмица пристигна от Милано.

За Дортмунд националът Димитър Рангелов остана резерва.

Една от изненадите снощи допусна холандският ПСВ Айндховен, победителят при стария формат на Купата на УЕФА от 1978 г. „Филипсите” загубиха с 0:1 гостуването си на руския Сибир Новосибирск. Националът Станислав Манолев изигра цял мач за ПСВ. В 92-ата минута именно българският национален бранител допусна сериозна грешка при попадението на Дегтярев, след като се опита непохватно да изчисти едно дълго центриране на бившия играч на Славия Стив Ренет отляво, но се размина с топката.

Още кадри от мачовете гледайте в нашата видео галерия!
Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал