3. Ливърпул подчини Стилиян Петров и компания на "Вила Парк" (видео)

Ливърпул подчини Стилиян Петров и компания на "Вила Парк" (видео)

Играчите на Кени Далглиш се наложиха с 2:0 над Астън Вила

Ливърпул спечели важен успех с 2:0 като гост на Астън Вила в среща от 16-ия кръг на Висшата английска лига. Мърсисайдци надиграха съперника си в двубоя на „Вила Парк”, като отбелязаха двата гола още в началните 15 минути. До края на мача играчите на Кени Далглиш се представиха силно в отбрана и дори можеха и да отбележат още голове, но направиха няколко пропуска пред вратата на Астън Вила. Българският национал Стилиян Петров изигра пълни 90 минути за домакините.

Още във 2-ата минута българинът стреля хубаво от пряк свободен удар от далечно разстояние, но изстрелът бе спасен без проблеми от Пепе Рейна. Последваха добри възможности пред Стюърт Даунинг от Ливърпул и пред Емил Хески от Астън Вила, но гол така и не падаше. Резултатът все пак бе открит в 11-ата минута, когато Крейг Белъми прати кълбото в мрежата на домакините, давайки аванс на своя тим.

Само 4 минути по-късно Мартин Шкъртел засече с глава центриране от корнер, правейки резултата 2:0 в полза на Ливърпул. Бирмингамци пробваха да намалят, но два удара на Шарл Н’Зогбиа не попаднаха в рамките на вратата, а изстрел на Стилиян Петров в 33-ата минута бе отразен от Рейна. Така след 45 минути игра резултатът бе 0:2.

Второто полувреме стартира силно за Ливърпул и още в 46-ата минута Даниел Агер получи възможност да отбележи гол, но ударът му с глава не попадна в рамките на вратата на Брад Гузан. Малко след това Луис Суарес направи един от най-сериозните пропуски в мача, след като от около пет метра нацели горната греда на вратата на Астън Вила. Глен Джонсън и Стюърт Даунинг също направиха пропуски за гостите, а каквото и да правеха, домакините от Астън Вила така и не успяваха да създадат напълно чисти ситуации пред Рейна.

Така Ливърпул се добра до осма победа от началото на сезона и е на 5-ото място с 29 точки. Астън Вила е на 10-ата позиция с 19 пункта.