3. Ливърпул победи Валенсия с 2:0 в последната контрола преди началото на първенството

Трима дебютанти играха в проверката за мърсисайдци

Отборът на Ливърпул завърши предсезонната си подготовка с победа над испанския Валенсия с 2:0. Мачът беше проверка и за двата отбора, преди началото на първенствата в Испания и Англия.

Старши треньорът на мърсисайдци Кени Далглиш даде шанс за изява на трима дебютанти- дошлият от Астън Вила Стюард Даунинг, пристигналият от Блекпул Чарли Адам и младият талант Хендерсон.

Фабио Аурелио също взе участие в проверката, като това беше първи негов мач от подготовката на клуба.

Контролата започна с надмощие на Ливърпул и логично още в 7 минута „мърсисайдци” поведоха. Анди Керъл се възползва от грешка в отбраната на Валенсия, проби отляво, влезе в наказателното поле и стреля. Топката рикошира във вратаря на испанския тим, след което се отби и в гредата, Керъл притича и довкара във вратата за 1:0.
Малко след това и Глен Джонсън имаше отлична възможност да реализира, но късметът му изневери. С пробивите си и отличното взаимодействие на левия фланг Аурелио и Дауинг бяха най-опасните за стража на „прилепите” Алвеш.

До края на първата част резултата остана непроменен, а и играта на двата състава също не претърпя рокади. Англичаните продължиха да доминират, докато испанците разчитаха предимно на контраатаки.

Второто полувреме двамата треньори направиха промени, които се отразиха и на игровия облик на отборите.

Валенсия имаше преимущество през по-голямата част от вторите 45 минути, но това така и не доведе до резултат. Солдадо беше най-активния в атакуващ план за „прилепите”, като на няколко пъти беше близо до попадение.
Ливърпул удвои преднината си минута преди края на редовното време.

Точен за мърсисайдци беше Киргиякос, който се възползва от неразбирателство в испанската отбрана и от 6 метра не остави никакви шансове за Алвеш.

До края на мача не падна ново попадение и по този начин съставът на Ливърпул завърши с победа подготовката си преди началото на сезона във Висшата лига.