3. Лион обърна ПСЖ в дербито на Франция

Лион обърна ПСЖ в дербито на Франция

"Жирондинците" биха с 2:1 у дома, гостите завършиха мача с човек по-малко

Лион победи ПСЖ с 2:1 в дербито на 22-ия кръг във френската Лига 1. Срещата, която се игра на „Стад де Жерлан” бе изключително оспорвана, а зрителите по трибуните станаха свидетели на невероятно зрелище. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като през първата част тимът на ПСЖ бе по-активният на терена и заслужено поведе с 1:0. Повратният момент в мача дойде в 60-ата минута, когато Сако получи директен червен картон. До края на мача играчите на Лион натиснаха своя съперник и след попадения на Гомис и Крис се поздравиха със заслужените три точки.

Гостите започнаха много добре мача и още в 10-ата минута успяха да открият резултата. Сесеньон центрира от корнер, Ергинд изпревари прекия си пазач и от границата на малкия пеналт простреля вратаря на ПСЖ. Четири минути по-късно Хорау стреля с левия крак от границата на полето, но топката мина над вратата на Лион. Последваха две нови добри положения за ПСЖ, които обаче бяха пропилени от Сесеньон.

В 35-ата минута Ердинг стреля от 15-ина метра, но стражът на Лион Веркурте спаси. До края на полувремето и двата отбора имаха своите шансове, но в крайна сметка ПСЖ се оттегли на почивката с гол преднина.

В 50-ата минута Клод Макелеле можеше да удвои резултата, но изстрелът му от близко разстояние бе спасен от Веркурте. Последваха опасни удари на Ердинг и Хорау, които минаха на сантиметри покрай вратата на домакините. Десетина минути по-късно Мамаду Сако извърши много грубо нарушение и главният рефер му показа директен червен картон.

С човек повече на терена Лион пристисна своя съперник и логично успя да изравни резултата. В 77-ата минута след центриране от корнер, топката се озова в краката на Гомис, който от няколко метра простреля вратаря на ПСЖ. Четири минути по-късно Лисандро центрира от фаул, централният защитник Крис се извиси над всички и с глава направи 2:1.

До края на мача играчите на Лион успяха да задържат преднината си и в крайна сметка се поздравиха с трите точки.

След тази победа Лион заема 7-ото място в класирането с 36 точки, докато ПСЖ е на 9-ата позиция с четири пункта по-малко.