3. Лион би Рома в луд мач с 6 гола и два обрата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лион би Рома в луд мач с 6 гола и два обрата (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Хлапетата” се наложиха с 4:2 у дома

Лион стигна до домакинска победа с 4:2 срещу Рома в първи 1/8-финален сблъсък между двата тима от тазгодишното издание на Лига Европа.

Двубоят на новия стадион „Парк Олимпик” бе много динамичен и предложи два обрата, a в крайна сметка приключи с първа загуба на „вълците” далеч от дома на международната сцена през сезона.

Срещата предложи цели 40 удара към двете врати, половината от които точни - рекорд за турнира през настоящата кампания.

Още в петата минута халфът им Раджа Наинголан отправи силен удар от дъгата пред пеналта, но вратарят на Лион се намеси стабилно.

Две минути по-късно Един Джеко проби по фланга и подаде към Мохамед Салах, който стреля високо в аут от точката за изпълнение на дузпа.

При ответната атака Лион получи правото да изпълни свободен удар в близост до тъчлинията. Матьо Валбуена центрира хитро към близката греда, където Рафаел да Силва с плонж продължи към далечната, а там Муктар Диакаби засече с крак и откри резултата – 1:0.

Не след дълго голмайсторът на домакините Александър Лаказет се отличи с хубав пас към Валбуена, ала ударът на нисичкия плеймейкър бе блокиран.

Рома имаше шанс да изравни в 16-ата минута, когато Салах намери абсолютно непокрит в пеналта Един Джеко, но нападателят стреля с глава над вратата.

После обаче египтянинът взе нещата в свои ръце и се възползва максимално от нелепа грешка на голмайстора Диакаби, за да изравни с удар между краката на вратаря – 1:1.

В 31-ата минута пък изстрел на Кевин Стротман бе блокиран от защитник, а секунди след това Рома стигна до пълен обрат.

Даниеле де Роси центрира отдясно и Федерико Фазио вкара третия си гол с глава през сезона за 2:1 в 33-ата минута.

При този резултат дойде почивката, като почти веднага след нея Лион изравни.

В 47-ата минута Лаказер подаде към Корентин Толисо и той с плътен шут от границата на пеналта възстанови статуквото – 2:2

В първата си атака след центъра пък Рома бе близо до нов гол, ала Анотни Лопес спаси с мъка силен изстрел на Кевин Стротман.

Последваха три ключови намеси на колегата му Алисон, който спаси всичко възможно, но в 74-ата минута капитулира.

Тогава влезлият преди секунди Набил Фекир се справи с четирима съперници, а после прати топката мрежата за 3:2.

В добавеното време на срещата пък гостите имаха неблагоразумието да оставят достатъчно място на Лаказет да стреля и той ги наказа с безпощаден удар в горния ъгъл за крайното 4:2.

Така Лион нанесе трета поред загуба на Рома във всички турнири и има гол аванс за реванша в Рим след седмица.

Гуардиола: Искат да изчезнем от лицето на земята