3. Леверкузен смаза Хофе по пътя към ШЛ (ВИДЕО)

Леверкузен смаза Хофе по пътя към ШЛ (ВИДЕО)

Дортмунд загря за Реал с 2:0 над Майнц (ВИДЕО)

Отборът на Байер Леверкузен направи нова важна крачка към класирането за Шампионска лига, след като днес разби борещия се за оцялване Хофенхайм с 5:0. Срещата се игра на стадион "Бай Арена" и бе от програмата на 30-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Двубоят премина изцяло под диктовката на "аспирините", които излязоха напред в резултата още в 16-ата минута, когато Шурле намери Кислинг в пеналта на гостите, а нападателят с десния крак не сбърка за 1:0.

В 23-ата минута пък всичко за Хофе на практика приключи, тъй като Полански получи директен червен картон за фаул срещу Кислинг в наказателното си поле. Все пак Кастеелс остави гостите в мача със спасяване на наказателния удар.

Натискът на Байер обаче се засили още повече и в 31-ата минута Шурле все пак удвои аванса на своите с хубав изстрел извън границата на наказателното поле.

През втората част домакините продължиха да търсят още попадения и в 65-ата минута Кислинг сложи точка на спора, засичайки с глава центриране на Карвахал.

Само 4 минути по-късно резултатът набъбна на 4:0 след втори гол на Шурле, който се възползва от хубаво подаване на Кадлец.

До края на мача имаше време и за пети гол във вратата на гостите. И в 79-ата минута такъв падна след шут на Рейнартц от наказателното поле, за крайното 5:0.

След победата "аспирините" остават твърдо на 3-о място във временното класиране с актив от 53 точки, на 8 зад 2-ия Дортмунд. Положението пред Хофенхайм обаче става все по-тежко, след като тимът остава 17-и с 24 точки, на 3 от баража за оставане в елита.

В друг мач от този 30-и кръг на Бундеслигата, бившият вече шампион Борусия (Дортмунд) се наложи с 2:0 над Майнц на своя "Сигнал Идуна Парк". Така хората на Юрген Клоп загряха за предстоящата битка за Реал (Мадрид) в полуфиналите на Шампионската лига.

Марко Ройс откри резултата още в 1-та минута, а Левандовски оформи крайното 2:0 в 87-ата.

След успеха Борусия е на 2-а позиция с 61 точки, на цели 20 зад новия шампион Байерн (Мюнхен). Майнц пък не се бори за нищо на 9-а позиция с 39 точки.