3. Леверкузен разнищи Айнтрахт като гост, "аспирините" запазват надежди за догонване на лидера Дортмунд (видео)

Байер спечели гостуването си с 3:0

Отборът на Байер Леверкузен постигна 12-ата си победа от началото на сезона в Първа Бундеслига. „Аспирините” спечелиха с 3:0 гостуването си на Айнтрахт Франкфурт, а успехът върна Леверкузен на победния път, след като в предишния мач отборът загуби от Нюрнберг.

Резултатът бе открит в 9-ата минута, когато Симон Ролфес прати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Николов и даде ценна преднина на тима си в гостуването от 22-ия кръг на шампионата.

Малко преди да изтече 30-ата минута на срещата, домакините от Айнтрахт пропуснаха две положения. Гол във вратата на Адлер не успяха да отбележат Кайо и Марко Рус.

В 32-ата минута „аспирините” достигнаха до втория си гол, а точен този път бе Ренато Аугусто. При резултат 0:2 приключиха първите 45 минути на двубоя.

Второто полувреме бе изпълнено с повече ситуации, като домакините бяха доста активни и направиха ред пропуски пред Рене Адлер. Гол във вратата на стража на Байер обаче не падна.

Крайното 0:3 бе оформено от Хано Балич в 84-ата минута, когато футболистът на гостите изпрати кълбото в левия ъгъл на вратата на Николов и по този начин сложи край на интригата в срещата.

След успеха, Леверкузен продължава да заема 2-ото място, като вече е с 42 точки, на 9 зад лидера Борусия Дортмунд, който има и мач по-малко. Айнтрахт Франкфурт е 11-ти с 27.