3. Леверкузен не даде шанс на Хофенхайм и преследвачите в Бундеслигата

Леверкузен не даде шанс на Хофенхайм и преследвачите в Бундеслигата

„Аспирините” отново на върха след 3:0 като гост на Хофенхайм

Байер Леверкузен се върна на първото място в немската Бундеслига след убедителна и комфортна победа с 3:0 като гост на Хофенхайм. „Аспирините” на Юп Хайнкес са единственият непобеден отбор в първенството и с 41 точки излезе на две пред рекордьора по титли Байерн.

Точни за класическия резултат бяха финландският исполин Сами Хупия, Тони Кроос също отбеляза дежурния си гол, а крайното 3:0 оформи Транкило Барнета.

Въпреки, че имаше своите шансове през първата част играчите на Хофе просто не намериха начин да поразят вратата на Рене Адлер.
Хупия откри резултата в 11-ата минута. Бранителят пое подаване на Тони Кроос, освободи се от пазещия го защитник и с пронизващ удар прати топката между краката на Тимо Хилдебранд за 1:0.

Това бе единственото попадение през първото полувреме, но това бе главно благодарение на невероятните пропуски на Хофенхайм. Първо в 29-ата един от тримата нападатели на домакините в тази среща Борис Вукчевич се възползва от неконцентрираната игра на Мануел Фридрих и открадна топката. Веднага след това той се озова очи в очи с противниковия вратар, но така и не успя да го преодолее. Ударът му просто прелетя встрани от вратата.
Само пет минути след това отново Вукчевич бе облагодетелстван от несериозните прояви на защитата на Байер. Рене Адлер бе напуснал вратата си. Ведад Ибишевич пусна кълбото към Вукчевич, който отново не успя да вкара, този път на празна врата.
След паузата прахосничеството на Хофе бе наказано от Тони Кроос. Халфът отбеляза осмия си гол за сезона, възползвайки се от точно подаване на Ерен Дердийок.

Транкило Барнета оформи крайния резултат 71-ата минута. Играчите на Байер комбинираха наглед необезпокоявано пред пеналта на съперника. Отскочила топка бе „спасена” от Кроос до дясната греда. Пасът намери Барнета, който нямаше какво да направи освен да опъне мрежата на Тимо Хилдебранд за трети път.