3. Леверкузен нахлу в топ 4 с бой над разсеяния Волфсбург (ВИДЕО)

Леверкузен нахлу в топ 4 с бой над разсеяния Волфсбург (ВИДЕО)

Хавиер Ернандес вкара 15-ия си гол за сезона с много красиво изпълнение

Байер Леверкузен разнищи Волфсбург с 3:0 като домакин на старта на 28-ия кръг в Бундеслигата и временно се настани на четвъртата позиция, която дава право на участие в плейофите за влизане в Шампионска лига.

Волфсбург имаше четири поредни успеха над „аспирините” преди този мач, но „вълците” сякаш са вперили цялото си внимание към историческото им първо участие на четвъртфиналите в Шампионска лига. В сряда те са домакини на Реал Мадрид.

На „Бай Арена” Леверкузен, който вече отпадна от Лига Европа, поведе в 27-ата минута чрез Джулиан Бранд след подаване на Хакан Чалханоглу.

В 73-ата минута Данте падна на земята след влизане на Чичарито, съдията не спря играта и докато гостите чакаха играта да бъде спряна, Чичарито получи топката вдясно точно на границата на наказателното поле и фалцово „приспа” вратаря Диего Беналио в далечния долен ъгъл – 2:0 въпреки протестите  на Волфсбург.

Три минути преди края резервата Владен Юрченко оформи класиката в полза на Леверкузен.

Байер е четвърти с 45 точки пред Шалке (44) и Борусия М’Гладбах (42). Волфсбург е осми с 38.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни