3. Леверкузен на финал за Купата на Германия след 4:1 над Майнц 05 за 120 минути

Леверкузен на финал за Купата на Германия след 4:1 над Майнц 05 за 120 минути

Отборът на Байер Леверкузен се класира за финал в турнира за Купата на Германия, след като успя да спечели изключително драматично тима на Майнц 05 след продължения. Резултатът бе открит едва в 82-ата минута, когато Ангелос Харистеас успя да направи резултата 1:0. Секунди преди последния съдийски сигнал Майнц изравни.Бианке бе точен за гостите. Срещата завърши наравно и трябваше да се играят две продължения от по15 минути. В тях по свежият тим бе този на “аспирините”. В 92-ата минута Видал направи резултата 2:1 в полза на Байер. Футболистите от Леверкузен стигнаха до ново попадение в 104-ата минута, когато Ролфес отбеляза нов гол и резултата стана 3:1. В 117-ата минута Кадлец направи преднината катастрофална отбелязвайки 4-то попадение. Така след 120 минути игра тимът на Байер Леверкузен успя да стигне до финал за Купата на Германия. Другият финалист ще бъде определен от двойката Хамбургер Вердер Бремен.

Байер Леверкузен се класира за финал в турнира за Купата на Германия, след като успя да спечели трудна победа над тима на Майнц 05 след продължения. 35 000 зрители на ЛТУ Арена в Дюселдорф станаха свиделите на сухи 80 минути и пет попадения в следващите 40.

Резултатът бе открит едва в 82-ата минута, когато гръцкият национал Ангелос Харистеас успя да направи резултата 1:0. Секунди преди последния съдийски сигнал Майнц изравни, след като Бианке бе точен за гостите. Така срещата завърши наравно и трябваше да се играят две продължения от по15 минути.

В тях по свежият тим бе този на “аспирините”. В 92-ата минута Видал направи резултата 2:1 в полза на Байер. Футболистите от Леверкузен стигнаха до ново попадение в 104-ата минута, когато Ролфес отбеляза нов гол и резултатът стана 3:1.

В 117-ата минута Кадлец направи преднината катастрофална, отбелязвайки четвърто попадение. В крайна сметка след 120 минути мъчение Байер Леверкузен успя да стигне до финала за Купата на Германия.

Другият финалист ще бъде определен от двойката Хамбургер - Вердер утре.
Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия