3. Леверкузен на 1/4финал за купата след 2:1 над Фрайбург

Леверкузен на 1/4финал за купата след 2:1 над Фрайбург

Волфсбург победи Инголщадт със същия резултат и вече е в следващата фаза

Отборът на Байер Леверкузен се класира за 1/4финалите в турнира за Купата на Германия, след като в тазвечершния осминафинал се наложи с 2:1 над тима на Фрайбург. Срещата се игра на стадион "Маге Солар" пред около 16 400 зрители.

Двубоят започна повече от перфектно за "аспирините", които излязоха напред в резултата още в 1-та минута, когато точен бе Крузе.

След гола обаче домакините натиснаха сериозно и в 19-ата минута Дарида изведе Гинтер на изгодна позиция, а той не сбъкра, възстановявайки статуквото.

Последваха минути на поделено надмощие, но нов гол до почивката не падна.

През второто полувреме гостите бяха малко по-активни и логично стигнаха до крайния успех, след като в 77-ата минута Ролфес асистира на Кан, който оформи крайното 2:1 и прати Леверкузен на четвъртфиналите.

Съставът на Волфсбург също се класира за 1/4финал, след като победи втородивизионния Инголщадт с 2:1 на своя "Фолксваген Арена".

Гостите изненадващо излязоха първи напред в резултата в 17-ата минута, когато Хофман асистира на Каиюби за 1:0.

През втората част обаче "вълците" стигнаха до пълен обрат, след като първо Налдо изравни в 66-ата минута,  а в 89-ата Олич оформи крайното 2:1.
Дебютант за Италия: Това беше мечта

Николо Писли записа първи минути с националната фланелка на "Стадио Олимпико"