3. Леверкузен би Хофе и чака грешка на Дортмунд (видео)

Леверкузен би Хофе и чака грешка на Дортмунд (видео)

Кайзерслаутерн с изненадващ успех на „Фелтинс Арена”

Отборът на Леверкузен продължава с преследването си на лидера Борусия (Дортмунд), след като днес се наложи трудно 2:1 над тима на Хофенхайм. Срещата се игра на стадион „Бай Арена” пред около 30 хиляди зрители и бе от програмата на 31-ия кръг на германската първа Бундеслига. Така „аспирините” ще се надяват на грешка на лидера Борусия днес, който гостува на затъналия Борусия Мьонхенгладбах.

Иначе двубоят премина почти изцяло под диктовката на домакините, които осъществиха натиск още от първите минути. Пропуски в началото направиха Кислинг, Аугусто и Балак, преди да дойде 28-ата минута, когато, след грешка в отбраната на „аспирините”, Сигурдсон овладя и изведе гостите напред в резултата – 1:0.

След попадението Хофе се прибра в половината си и зачака възможностите си на контраатака. При една такава в 38-ата минута Сигурдсон шутира опасно, ала кълбото срещна страничната греда на Леверкузен.

Само 120 секунди по-късно обаче, Кадлец засече с глава центриране на Видал, възстановявайки статуквото.

До края на полувремето повече голове нямаше и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част пък стартира отново с по-добра игра на домакините, която даде резултат още в 51-ата минута, когато Кислинг свали с гърди за Видал, а последният с мощен удар с левия крак прониза Старке за 2:1.

До края на мача „аспирините” продължиха да натискат в търсене на нов гол, който да успокои нещата, ала такъв не падна в нито една от двете врати и така домакините се поздравиха с ценния успех.

След него Леверкузен остава на 2-о място във временното класиране с актив от 64 точки, на 5 зад лидера Дортмунд. Гостите от Хофенхайм пък са 9-и с 40 пункта.

В друг мач от този 31-и кръг в първа Бундеслига, тимът на Кайзерслаутерн удари изненадващо като гост Шалке с 1:0 и се нуждае само от точка в оставащите три мача, за да си осигури оставането в елита.

Двубоят се игра пред близо 62 хиляди зрители на страхотния „Фелтинс Арена”, а единственото попадение в него бе дело на Лакич в 42-ата минута, след като получи хубава асистенция от Хлоусек.

След успеха „лаутерите” се намират на 12-о място във временното класиране с актив от 37 точки, на 8 от 16-ия Волфсбург, но и с мач повече. „Кралско-сините” пък са 10-и с 40 пункта.
Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)