3. "Летящите магаренца" ритнаха лошо "вълците" в края (видео)

"Летящите магаренца" ритнаха лошо "вълците" в края (видео)

Киево взе точка от Рома, след като губеше с 0:2 на почивката

Отборът на Киево постигна престижно равенство 2:2 с Рома, след като на почивката изоставаше с 0:2. Срещата се игра на стадион „Марк’ Антонио Бентегоди” и бе от програмата на 15-ия кръг на италианската Серия „А”. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Де Роси си изкара директен червен картон в 85-ата минута.

Двубоят започна с натиск на столичани и пропуски в началото на Адриано и Вучинич. С течение на времето „вълците” увеличаваха напрежението пред вратата на домакините, а с нов пропуск в 24-ата минута направи Адриано.

Така се стигна до 26-ата минута, когато логичното се случи и Рома излезе напред в резултата. Тогава Симплисио получи на границата на наказателното поле и с хубав удар с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл на Сорентино за 1:0.

След гола домакините се активизираха и пропуски направиха Пелисие, Констант и Москардели. В 44-ата минута обаче ентусиазмът на „летящите магаренца” бе охладен за втори път, след като Симплисио засече с левия крак центриране на Касети – 2:0.

Втората част стартира с натиск на Киево и три пропуска за 2 минути на Москардели, Мантовани и Марколини. Играчите на Рома пък изглеждаха силно объркани от страхотната игра на своите домакини и нямаха отговор на повечето атаки на веронци. В 59-ата минута удар на Пелисие бе спасен от Серджо, но в 61-ата Киево успя да се върне в мача, след като Москардели простреля стража на „вълците” с прецизен изстрел с левия крак.

След попадението Рома се посъживи и на свой ред организира някой опасни положения пред вратата на Сорентино. В 65-ата минута опасен шут на Симплисио бе блокиран от бранител на домакините, а в 66-ата изстрел на Бурдисо бе спасен от вратаря на Киево.

Така дойде 83-ата минута, когато веронци все пак успяха да стигнат до равенството, след като Боглиачино изведе Граноче зад отбраната на столичани, а последния с хладнокръвен удар направи 2:2.

След гола, видимо изнервен от изплъзващите се три точки, Даниеле Де Роси ритна грубо Москардели, за което получи директен червен картон. В 89-ата минута домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, ала изстрелът на Пелисие бе отразен от Серджо.

След това равенство Рома се намира на 7-о място във временното класиране с актив от 23 точки. Домакините от Киево пък са 10-и с 20 пункта.