3. „Летящите магаренца” отлетяха с точка от „Ювентус Арена” (видео)

„Летящите магаренца” отлетяха с точка от „Ювентус Арена” (видео)

„Старата госпожа” остана на три точки зад лидера и шампион Милан след 1:1 у дома срещу Киево

Съставът на Ювентус регистрира изненадващо домакинско реми срещу Киево в мач от 26-ия кръг на италианската Серия „А” и след 1:1 остана с мач по-малко, но и с три точки зад лидера и шампион Милан.

Атаката на „Старата госпожа” бе водена от черногорския национал Мирко Вучинич и намиращия се в отлична форма Алесандро Матри, но бранителят Паоло Де Челие бе този, които откри резултата на „Ювентус Арена” още в 18-ата минута на срещата.

Той имаше и известна доза късмет, тъй като буквално бе ударен по главата от стража на „летяюите магаренца” Стефано Сорентино, който не се намеси добре след удар на Пирло в гредата.

До края на първата част торинци имаха предимство, но не успяха да го оползотворят, а през второто полувреме Киево изравни играта и в 76-ата стигна заслужено до равенството след гол на Букари Драме от границата на наказателното поле – 1:1.

След попадението мениджърът на Юве Антонио Конте реши да играе „ва банк” и смени швейцарския бранител Лихщайнер с ветерана Алесандро дел Пиеро, но ходът му не даде резултат, тъй като "бианконерите" не намериха начин да преодолеят отличния в този мач страж на гостите.