3. Летящите холандци отвяха Унгария – 6:1 (видео)

Летящите холандци отвяха Унгария – 6:1 (видео)

Лалетата продължават да впечатляват броени дни преди старта на Мондиал 2010, Робен с притеснителна контузия в края

Националният отбор на Холандия продължава да реди победа след победа в приятелските срещи, които са част от подготовката за Мондиал 2010. Днес възпитаниците на Берт Ван Марвайк, който използва почти всичките си футболисти, постигнаха убедителна победа на „Амстердам Арина” с 6:1 над Унгария, въпреки че първи допуснаха гол в мача. Крилото на Байерн Ариен Робен пренесе добрата си форма от мачовете с баварците при лалетата и днес отново бе на най-високо ниво, след като влезе като резерва и единствен той се отчете с две попадения. Две минути преди края обаче Робен напусна контузен и хвърли в шок цяла Холандия.

Унгария изненадващо успя да поведе в резултата с гол на играещия в Холандия Балаш Джуджак. Футболистът на ПСВ Айндховен проби добре по дясното крило и с премерен удар с левия крак вкара красив гол в мрежата на домакините и даде аванс на своя отбор.

След няколко добри атаки на Холандия и един непростим пропуск на Дирк Каут, се стигна до 21-ата минута, когато Робин Ван Перси успя да възстанови равенството. Нападателят на Арсенал получи топката от Каут и с хубав удар с левия крак от границата на полето успя да матира Фулоп за 1:1, като при този резултат завърши и първото полувреме.

През цялата втора част Холандия бе пълен господар на терена и започна да реди атака след атака в полето на Унгария. В 56-ата минута Уесли Снайдер направи 2:1, след като засече отблизо остро центриране на Ван Бронхорст отляво, а в 64-ата Робен покачи на 3:1. Отново Ван Бронхорст центрира, топката стигна до Робен на далечната греда, а той без проблеми от 2 метра вкара в мрежата на Фулоп.

В 71-ата минута дойде времето и на Марк Ван Бомел. Халфът на Байерн се разписа с премерен удар от далеч с десния крак, който не остави никакви шансове на Мартон Фулоп – 4:1. Три минути по-късно Елхеро Елиа, който тъкмо се бе появил на терена, вкара най-красивия гол за 5:1 с едно от първите си докосвания в мача. Той навърза трима унгарски бранители отляво и с мощен шут с десния крак прониза безпомощния страж на гостите.

Крайният резултат оформи Робен с втория си гол в мача. Той получи топката отдясно на наказателното поле и с левия крак прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл за 6:1. Две минути преди края Робен излезе контузен и хвърли в шок цяла Холандия, която разчита на него да поведе лалетата към финала на Мондиал 2010.

Холандия е в група "Е" на Световното първенство, където са още отборите на Камерун, Дания и Япония.

Холандия – Унгария 6:1
0:1 Джуджак 6’
1:1 Ван Перси 21’
2:1 Снайдер 56’