3. Лестър громи, Тунчев гледа от пейката (видео)

Лестър громи, Тунчев гледа от пейката (видео)

Джърмейн Бекфорд бодна хеттрик, "лисиците" разбиха бившия еврошампион Нотингам с 4:0

Отборът на Лестър разгроми бившето величие на европейски футбол Нотингам Форест с 4:0 в преиграване на мача от 3-ия кръг за Купата на Англия. Първият мач завърши при нулево реми, но тази вечер „лисиците” не оставиха шанс на съперника пред своите фенове на „Кинг Пауър Стейдиъм”.

В герой за Лестър се превърна Джърмей нБекфорд. Бившият нападател на Евертън наниза хеттрик, а българският бранител Александър Тунчев остана резерва и така и не се появи в игра.

Ветеранът Джорд Боатенг даде кошмарен старт на Нотингам, като заби топката в собствената мрежа пред отчаяния вратар Лий Кемп за 1:0. Минути по-късно американецът Роби Финдли изпусна чист гол за гостите и това вся огромна неувереност в редиците им.

Бекфорд удвои аванса след половин час игра, когато с глава засече едно центриране, Кемп отклони, но топката срещна гредата и посети пак мрежата му – 2:0.

5 минути след почивката Бекфорд уверено наниза втория си гол и окончателно разся съмненията около крайния изход на мача. Стрелецът оформи своя хеттрик в 57-ата минута, когато бе на точното място и се възползва от рикошет, за да направи крайното 4:0.

В следващия 4-ти кръг Лестър ще срещне Суиндън.