3. Лесен успех за Пеп Гуардиола в мач номер 100 начело на Барселона

Лесен успех за Пеп Гуардиола в мач номер 100 начело на Барселона

"Каталунците" бият с 4:0 Сантандер на "Ноу Камп"

Барселона спечели лесно домакинството си на Расинг Сантандер с убедителния резултат 4:0 в мач номер 100 за Хосеп Гуардиола като наставник на „каталунците”. „Блаугранас” със сигурност ще останат на върха в класирането и след 23-ия кръг на испанското първенство, след като вече водят с 5 точки на Реал Мадрид, който приема Виляреал в неделя.

Домакините свършиха своята работа още през първата част, когато паднаха три от попаденията. Андрес Иниеста, който изигра своя мач номер 300 за Барса, изведе тима си напред в резултата още в началото на срещата на „Ноу Камп”. Два гола на Анри и Маркес от свободни удари предрешиха всичко още в първите 45 минути. Резервата Тиаго оформи крайния изход малко преди края. Неприятното за Барса в този двубой бе преждевременната смяна на капитана Карлес Пуйол, който получи удар в главата при единоборство.

Резултатът бе открит още в 7-ата минута. Андрес Иниеста ознаменува своя мач номер 300 за „каталунците” с гол. След пас от дълбочина двама защитници на гостите не се разбраха и за плеймейкъра не бе трудно да преодолее Колтори. Две минути по-късно Боян пропусна да покачи аванса на Барса, след като бе изведен от Анри, но стреля високо. Веднага след това вратарят на Сантандер боксира силен удар на Меси от границата на наказателното поле.

Срещата продължи спокойно. В 22-ата минута отново стражът на Расинг се оказа последна преграда за домакините, след като пак отби изстрел на активния Боян. Две минути по-късно дойде и първата добра възможност за гостите. Решителна намеса на Валдес след прострелно центриране предотврати изравняване.

Отлично изпълнен пряк-свободен удар на Тиери Анри в 29-ата минута удвои преднината на „каталунците”. Французинът успя да прехвърли стената от дъгата пред наказателното поле и вкара топката в долния десен ъгъл на Колтори, който не реагира. Упражнението повтори завърналият се Рафа Маркес в 34-ата минута, с тази разлика, че гредата му помогна и че свободният удар бе от по-далеч – 3:0.

Сантандер обаче не се смути, въпреки липсата на наказаните Педро Мунитис и Чите в нападение. Гол на Сиско не бе зачетен поради засада от главния рефер в 37-ата минута, а след това удари на Диоп от фаул и на Сиско с глава пропуснаха целта. На другата врата Меси и Боян можеха да увенчаят добрата си игра с четвърти гол. В крайна сметка почивката дойде при 3:0.

Веднага след началото на второто полувреме Ласен пое топката от Тони Морал и пропусна да намали аванса на домакините, а след това и Диоп направи пропуск, пращайки с глава топката в аут. Барселона веднага отговори чрез Анри, който също пропусна на два пъти.

Неприятен удар в 67-ата минута получи Карлес Пуйол. Защитникът бе ударен в главата при едно единоборство за висока топка и напусна принудително терена. В игра се появи Хефрен. По-късно се видя, че сърцатият капитан е наложил лед на скулата.

Надеждата на Расинг в този мач Серхио Каналес, който от лятото ще премине в Реал Мадрид, не успя да стори нищо запомнящо се и бе заменен 12 минути преди края.

В 84-ата минута падна и четвъртият гол. Лео Меси развинти в наказателното поле бранителят Креспо, пусна за Тиаго, който бе влязъл преди минути като резерва, той стреля и след рикошет кълбото отново се озова в мрежата на северняците.

Така водачът в класирането Барселона вече има 58 точки в своя актив. Расинг остана на 14-ата позиция с 25 точки, с 5 повече от 18-ия Тенерифе.

БАРСЕЛОНА – РАСИНГ САНТАНДЕР 4:0
Иниеста (6’)
Анри (28’)
Маркес (33’)
Тиаго (84')

Барселона: Валдес, Пуйол (Хефрен 69’), Маркес, Пике, Максуел, Бускетс, Туре (Тиаго 77’), Иниеста, Меси, Боян, Анри (Педро 77’).

Сантандер: Колтори, Ориол, Енрике, Торехон, Креспо, Диоп, Ласен, Морал (Арана 61’), Каналес (Луис Гарсия 78’), Серано, Сиско (Луисма 72’).

Жълти картони: Морал, Ориол, Серано, Енрике (Сантандер), Маркес, Яя Туре, Анри (Барселона)
Съдия: Фернандес Борбалан
Стадион: „Ноу Камп”, Барселона

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1