3. Леонардо се сбогува с Милан с класика над Ювентус (видео)

Леонардо се сбогува с Милан с класика над Ювентус (видео)

"Росонерите" с втора победа с 3:0 над "Старата госпожа" през сезона, Дзак напуска Юве на седмо място

Отборът на Милан постигна класическа победа с 3:0 над Ювентус в супер дербито от последния 38-и кръг на италианската Серия "А". Старши треньорът на "росонерите" Леонардо се сбогува с феновете и футболистите в последната си среща начело на тима по прекрасен начин, а Роналдиньо, който отново вкара два гола при 3:0 над Юве, както бе и през пролетта, направи страхотен подарък за своя сънародник и изигра блестящ двубой. Освен за Лео, това бе и последен мач с червено-черната фланелка и за Дида, Фавали и Индзаги, които бяха изпратени под бурните аплодисменти на тифозите. За Юве пък това бе прощална вечер за Алберто Дзакерони, който не успя да съживи "Старата госпожа" и остави отбора на седмо място.

Двата отбора започнаха много динамично мача и първото чисто положение се откри още в 4-ата минута, когато Якуинта бе изведен сам срещу Дида, но изстрелът му по диагонала премина покрай десния страничен стълб. Милан пък отговори с опасен удар с глава на Пато, който обаче не бе проблем за Джиджи Буфон. В 12-ата минута пък силен удар по земя на Маркизио от около 20 метра бе спасен с мъка от бразилския страж на домакините.

Само 2 минути по-късно обаче "росонерите" успяха да открият резултата. Лука Антонини открадна една топка в центъра на терена и постави началото на контраатака, която бе завършена от самия него. Той бе изведен от Зеедорф сам срещу вратаря, стреля с десния крак, топката рикошира в крака на притичалия Канаваро и прехвърли Буфон за 1:0. След гола Милан заигра още по-добре и в 29-ата минута успя да вкара втори гол. Роналдиньо напредна в половината на Юве, направи отлично двойно подаване с Пато, излезе очи в очи с Буфон и хладнокръвно вкара покрай него за 2:0.

До края на полувремето Ювентус опита да върне поне едно попадение, но първо далечен удар на Дел Пиеро с левия крак бе отразен от Дида, а малко след това пък удар с глава на Канаваро се оказа неточен. Секунди преди последния съдийски сигнал пък Хасан Салихамиджич имаше отлична възможност да се разпише, но техничният му удар от дъгата прелетя опасно над вратата на Дида.

На почивката Дзакерони замени Буфон с Манингер и още в 50-ата минута австрийският страж трябваше да се намесва решително и да боксира мощен удар от фаул на Алешандре Пато. В 67-ата минута обаче вече нямаше прошка. Центриране на Дзамброта не бе добре изчистено от Зебина и попадна право в Роналдиньо, който с техничен удар с десния крак забоде неспасяемо топката в долния ляв ъгъл за 3:0, вкарвайки втория си гол в мача.

След това всичко на зеления терен на "Сан Сиро" приключи и двата отбора спокойно доиграха мача, а резултатът остана непроменен. Милан завършва сезона трети със 70 точки и място в Шампионската лига, докато Ювентус е седми и ще играе в Лига Европа.

Милан - Ювентус 3:0

1:0 Антонини 14'
2:0 Роналдиньо 29'
3:0 Роналдиньо 67'

Милан: Дида (Абиати 87'), Дзамброта, Тиаго Силва, Фавали (Неста 61'), Антонини, Гатузо, Пирло, Зеедорф, Пато, Роналдиньо (Индзаги 71'), Бориело

Старши треньор: Леонардо

Ювентус: Буфон (Манингер 46'), Зебина (Касерес 76'), Канаваро, Киелини, Гросо, Салихамиджич (Каморанези 46'), Поулсен, Маркизио, Кандрева, Дел Пиеро, Якуинта

Старши треньор: Алберто Дзакерони

Жълти картони: Гатузо, Роналдиньо (Милан), Канаваро, Гросо (Ювентус)