3. Легендата се завърна: Ювентус е шампион на Италия! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Легендата се завърна: Ювентус е шампион на Италия! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве победи Каляри с 2:0 и покори Ботуша след загубата на Милан от Интер

След 9-годишно прекъсване Ювентус отново официално е шампион на Италия. След двете отнети титли и черната страница в историята на тима, „Старата госпожа” победи Каляри с 2:0 като гост в 37-ия кръг на Серия А и пак е на върха. Мирко Вучинич се разписа още в 6-ата минута, а Канини си вкара красив автогол малко преди края. Интер победи Милан с 4:2 и така Юве води с 4 точки само кръг преди края, което го прави недостижим.

Антонио Конте спечели титлата в първия си сезона начело на клуба, който прави нещо страхотно. "Бианконерите" нямат загуба в 37-те кръга на Серия А до момента и само един мач им остава, за да завършат сезона непобедени.

20 000 фенове на Ювентус се стекоха в Триест в очакване на предвкусваната титла. На стадион "Нерео Роко" имаше повече ултраси на гостите, които се чувстваха като у дома си.

Каляри започна мача по-силно и владееше играта. В 6-ата минута обаче Ювентус откри резултата с първата си опасна атака. Бардзали пусна извеждащ пас от дълбочина, който стигна до черногорския нападател и Вучинич по диагонала между краката на Агаци направи 0:1.

После мачът стана игра на нерви, а в средата на частта за момент играта бе спряна, защото Лихщайнер и Пиниля много лошо си удариха главите при един сблъсък за висока топка. Това наложи смяната на Лихщайнер и на терена се появи Мартин Касерес.

Маурусио Пиниля можеше да полее със студен душ „бианконерите”. В 36-ата минута ударът на чилиеца отдалеч матира Буфон, но мина на сантиметри покрай гредата.

В продължението на първата част Симоне Пепе бе близо до удвояване на преднината на Юве, ала диагоналният му удар профуча близо до целта в аут.

Силен дъжд направи терена неудобен за игра през втората част. Ювентус играше с много напрежение, а Артуро Видал имаше лека травма, направи няколко грешки в центъра и бе заменен от Джакерини.

Вучинич стреля над вратата, а после се справи по-добре, но вратарят на Каляри го опроверга. В 73-ата той се завъртя и с фалцов удар прати под гредата, но Агаци спаси с вещина и изби в корнер.

Въпреки това само минута по-късно съдбата се усмихна на Юве. Касере сцентрира за Бориело, Канини опита да изчисти, но много красиво прехвърли собствения си вратар и направи 0:2, което хвърли в дива радост „черно-белите” фенове.

При новината, че Интер побеждава Милан в дербито на кръга, Антонио Конте започна да подканя играчи и фенове да се готвят за празник.

След последния съдийски сигнал агитката на Ювентус нахлу на терена и в дива радост отпразнува титлата с играчите на клуба, които няма загуба след 37 поредни мача в Серия А този сезон.

Остава да бъдат решени споровете дали Юве има право да добави трета звезда в еблемата си, защото според всички фенове на тима рекордната титла е под номер 30 в историята на тима, но според официланите документи е 28-а.

Каляри 0:2 Ювентус
0:1 6' Вучинич
0:2 74' Канини (автогол)

Каляри: Агаци - Канини, Пизано, Ариаудо, Астори, Конти, Неинголан, Екдал, Ибарбо, Тиаго Рибейро, Пиниля