3. Лече и Палермо не се победиха на "Вия дел Маре", Божо не игра (видео)

Лече и Палермо не се победиха на "Вия дел Маре", Божо не игра (видео)

Болоня и Киево също завършиха "хикс" (видео)

Отборът на Лече направи нова грешна стъпка в борбата си за оцеляване, след като днес завърши наравно 1:1 с тима на Палермо. Срещата се игра на стадион "Вия дел Маре" и бе от програмата на 28-ия кръг на италианската Серия "А".

Българският национал Валери Божинов отново започна като резерва за домакините, но така и не се появи на терена в хода на мача.

Двубоят започна ударно за домакините, които излязоха напред в резултата още в 6-та минута, когато Ди Микеле бе точен от дузпа.

Само 9 по-късно обаче гостите възстановиха статуквото чрез Муньос, а този гол изнерви страшно много играчите на Лече и в 17-ата минута Масимо Одо получи директен червен картон.

Гостите от Сицилия обаче не можаха да се възползват по най-добрия начин от численото си предимство и в 42-ата минута Бертоло също видя директно червения цвят на картона и така Палермо също остана с 10 човека.

През втората част двата тима действаха повече с мисъл за защитата, което логично и не доведе до нови попадения.

В друг мач от този 28-и кръг на Калчото, отборите на Болоня и Киево също не се победиха, завършвайки наравно 2:2. Двубоят се игра на стадион "Ренато Дал'Ара".

"Летящите магаренца" първи съумяха да излязат напред в резултата, след като в 26-ата минута Пелисие изведе Андреоли на изгодна позиция, а последният не сбърка за 1:0.

През второто полувреме домакините се хвърлиха в атака да търсят изравняването и в 59-ата минута Ди Вайо възстанови статуквото след добра асистенция на Перес.

Само 10 минути по-късно обаче, Тереау отново даде аванс на Киево, а крайното 2:2 оформи Диаманти в 81-ата минута след асистенция на Ди Вайо.