3. Лече и Аталанта разделиха точките след 2:2 на "Вия Дел Маре"

Лече и Аталанта разделиха точките след 2:2 на "Вия Дел Маре"

Отборите на Лече и Аталанта завършиха наравно в среща от 29-ия кръг на Серия „А”. Двата тима изиграха един изключително драматичен мач, който бе непредсказуем до последната 90-ата минута. Резултатът бе открит от Касерта в 9-ата минута, но Падоин изравни в 29-ата. В 47-ата отново Падоин изведе своят тим напред, но Касерта в 90-ата минута от дузпа радели точките.

Първото полувреме започна много равностойно като и двата отбора имаха възможности за гол. В 9-ата минута Фабио Касерта получи чудесен пас от Игнасио Касио и с чудесен шут, от границата на наказателното поле направи резултата 1:0. След попадението играчите на Аталанта се опитаха да изравнят резултата, но пропуски на Флакари и Дефенди не позволиха това да се случи. Все пак в 29-ата минута резултатът бе изравнен. Симоне Падоин стреля от ляво в горния ъгъл на вратата на Лече, като буквално препарира стража на домакините. До края на първата част двата отбора създадоха доста положения, но нападателите не съумяха да реализират и тимовете се прибраха на почивка 1:1.

Втората част започна вихрено, като гостите от Аталанта успяха да поведат в резултата в 48-ата минута. Серджио Флакари за втори път асистира на Падоин, който прониза Лече за втори път. След това попадение Лече хвърли всички сили, за да изравни, но това така и не се случваше. В 90-ата минута Касерта проби и бе съборен в наказателното поле, а съдията Доменико Цели отсъди най-тежкото наказание във футболната игра – дузпа. Потърпевшият се нагърби и не сгреши, взривявайки стадион „Вия Дел Маре”.

Така, след тази среща Лече се намира на предпоследното 19-то място с актив от 24 точки, докато Аталанта се намират на 10-а позиция с 40 точки.
Чочев: Лудогорец можеше и да победи Виктория Пилзен

Вижте какво заяви Чочев след ремито в Лига Европа

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа (ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)