3. Лацио разнищи Пескара за едно полувреме и се изкачи на третото място (ВИДЕО)

Лацио разнищи Пескара за едно полувреме и се изкачи на третото място (ВИДЕО)

Катания срази Парма, Фиорентина надви минимално Болоня

Лацио записа пета победа в Серия А от началото на сезона, след като днес в мач от 7-ия кръг на италианското първенство се наложи с 3:0 като гост на един от новаците – Пескара. Двубоят се проведе на „Стадио Адриатико”, а след този успех „римските орли” вече имат 15 точки и се изкачиха на третото място в подреждането. Пескара пък е на 13-ата позиция и остава със 7 пункта.

Лацио имаше аванс от три попадения още на почивката на мача. Стефано Маури нанесе първия удар към вратата на Пескара още в 1-ата минута, но изстрелът не попадна в рамките на вратата. Четири минути по-късно обаче, гостите все пак излязоха с гол напред, след като Ернанес се разписа след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от далечно разстояние. Лацио продължи да е по-активният тим на терена и в 11-ата минута Ернанес можеше да отбележи втория си гол в мача, но Матиа Перин отрази изстрела на полузащитника. В 15-ата минута Стефано Маури отправи нов изстрел към вратата на Пескара, но отново не намери целта.

В 22-ата минута Алваро Гонсалес също се отчете с пропуск, а в 25-ата Лацио вече водеше с 2:0, след като Мирослав Клозе забоде с глава кълбото в мрежата на домакините след центриране на Антонио Кандрева.

Десет минути по-късно „римските орли” вече водеха с 3:0, след като Мирослав Клозе успя да отбележи втория си гол в мача. До почивката Пескара имаше две възможности да изравни, но пропуски пред Федерико Марчети направиха Мерван Челик и Емануел Касионе.

В началото на втората част Ернанес и Алваро Гонсалес не успяха да реализират добри възможности за гостите, а Джанлука Карпари направи пропуск за домакините. В 69-ата минута Ернанес стреля от границата на наказателното поле, но кълбото попадна извън очертанията на вратата.

В 73-ата минута Хуан Кинтеро изпълни пряк свободен удар от далечно разстояние, но Федерико Марчети отрази изстрела, а в 81-ата минута Елвис Абрускато нацели лявата греда. В последните минути от редовното време Хуан Кинтеро и Джонатас не успяха да реализират добри ситуации за Пескара, а с пропуски за гостите се отчетоха Антонио Кандрева и Алваро Гонсалес.

В друг мач от кръга Катания надви с 2:0 на свой терен Парма. Срещата на стадион „Анджело Масимино” бе изпълнена с доста интересни моменти пред двамата вратари, но единствено домакините успяха да достигнат до попадения.

Двубоят започна отлично за отбора на Катания, който поведе с 1:0 още във 2-ата минута, когато Пауло Бариентос намери Алехандро Гомес, а той с десния крак забоде кълбото в мрежата на гостите. При аванс от едно попадение в полза на Катания дойде и почивката на срещата.

В 69-ата минута гостите от Парма останаха с човек по-малко, след като за втори път в мача картона с жълт цвят видя Йоан Беналуан. До края на двубоя Катания достигна до още един гол. Точен за крайното 2:0 в 79-ата минута бе Гонсало Берджесио.

След този успех Катания е актив от 11 точки и заема 7-ото място в подреждането. Парма е на 15-ото място с 6 пункта.

Фиорентина пък се наложи с минималното 1:0 като домакин на Болоня в друг мач от кръга. Единственото попадение в мача на „Артемио Франки” отбеляза Стеван Йоветич в 7-ата минута.

След този успех Фиорентина вече има 11 пункта и се намира на 6-ото място. Болоня е на 12-ата позиция със 7 пункта.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф