3. Лацио продължава да мечтае за ШЛ след 3:1 над Наполи (видео)

Лацио продължава да мечтае за ШЛ след 3:1 над Наполи (видео)

Отборът на Лацио направи нова важна крачка в борбата си за участие в Шампионската лига, след като тази вечер се наложи с 3:1 над тима на Наполи

Отборът на Лацио направи нова важна крачка в борбата си за участие в Шампионската лига, след като тази вечер се наложи с 3:1 над тима на Наполи. Срещата се игра на стадион "Олимпико" и бе от програмата на 31-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна с натиск на "орлите" и неточен удар с глава на Кана. Преимуществото на столичани даде резултат в 9-та минута, когато Роки намери Кандрева в дясната част на наказателното поле, а последният с хубав удар с десния крак изведе столичани напред - 1:0.

След попадението гостите реагираха моментално и притиснаха съперника си в половината му, а Хамшик и Лавеци изтърваха от изгодни ситуации.

Стигна се и до 34-ата минута, когато Горан Пандев смълча "Олимпико", след като бе изведен сам срещу вратаря от Лавеци и с левия крак възстанови статуквото - 1:1.

До края на полувремето се запомни единствено един неточен шут на Ернанеш, но нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част стартира с пропуски на Пандев и Лавеци, а след няколкото добри минути в началото за "небесно-сините", "орлите" отново взеха нещата в свои ръце.

Роки и Кандрева изпуснаха по едно положение, за да се стигне до 68-ата минута, когато Раду центрира от в пеналта на Де Санктис, където Маури със страхотна задна ножица с левия крак отново даде аванс на столичани.

До края на двубоя "орлите" не изпуснаха инициативата и сложиха точка на спора в 83-ата минута, когато Ледесма оформи крайното 3:1, след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Бритос срещу Роки.

След успеха столичани остават еднолично на 3-то място, като вече имат актив от 54 точки, на 3 пред 4-ия Удинезе и на 6 пред 5-ия Наполи.