3. Лацио посече Рома с 2:1 в дерби с два червени картона (видео)

Лацио посече Рома с 2:1 в дерби с два червени картона (видео)

Фиорентина с резонно 2:0 над Чезена (видео)

Отборът на Лацио постигна нова изключително важна победа в борбата си за класиране за Шампионската лига през следващия сезон, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Рома в дербито на Вечния град.

Двубоят, който бе от програмата на 26-ия кръг на италианската Серия "А", не премина без резонните нерви и червени картони, като в хода на срещата реферът Бергонци показа по един червен картон и за двата тима.

Иначе мачът започна с натиск на "орлите" и пропуск на Матусалем още в 5-та минута.

Само 120 секунди по-късно "вълците" останаха с човек по-малко, след като вратарят Стекеленбург видя директно червения цвят на картона, след като спъна като последен в отбрана Клозе, а съдията отсъди и дузпа за Лацио. Зад топката застана Ернанеш, който бе безгрешен, давайки преднина на символичните гости.

След попадението, въпреки че бяха останали с човек по-малко, "вълците" натиснаха и в 16-ата минута възстановиха статуквото. Тогава Жуан стреля опасно с левия крак, топката срещна гредата, а при добавката Борини не сбърка за 1:1.

След този гол темпото се накъса доста и до края на полувремето се запомни само един неточен удар на Тоти. Ново попадение обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 1:1.

Втората част също стартира с много грешки в средата на терена и неточен удар на Тоти.

В 61-ата минута обаче, Ледесма изведе хитро Маури зад противниковата отбрана, а последният с левия крак отново изведе "орлите" напред - 2:1.

След гола гостите се прибраха в половината си и зачакаха възможностите си на контраатака. Клозе, Гонсалес и Маури изтърваха по една изгодна възможност за Лацио.

В края на двубоя, в 86-ата минута нервите на Скалони не издържаха и той също напусна преждевременно след втори жълт картон.

До края на мача обаче "орлите" удържаха преднината си и в крайна сметка стигнаха до ценните 3 точки.

В друг мач от този 26-и кръг на Калчото, отборът на Фиорентина стигна до очаквана победа с 2:0 над тима на Чезена, на своя "Артемио Франки".

"Виолетовите" излязоха напред след автогол на Морас в 61-ата минута, а крайното 2:0 оформи Настасич в 74-ата.