3. Лацио отстрани драматично Сиена за купата (+ВИДЕО)

Лацио отстрани драматично Сиена за купата (+ВИДЕО)

Крайният победител от осминафиналният сблъсък бе определен след изпълнение на дузпи

Отборът на Лацио се класира драматично за четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия, след като елиминира Сиена след изпълнение на дузпи в осминафиналния двубой между двата тима. Редовното време на мача, проведен на „Олимпико” в Рим, завърши наравно – 1:1, а резултатът бе такъв и след края на двете продължения по 15 минути. При дузпите обаче Лацио надделя с 4:1 и по този начин си осигури място в следващата фаза.

Лацио и Сиена не успяха да си отбележат голове през първото полувреме и се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Гостите от Сиена пък успяха да поведат в 56-ата минута, когато бранителят на домакините Лорик Кана си отбеляза автогол. Авансът на Сиена от едно попадение се запази до последните секунди на мача, а в 5-ата минута на даденото от съдията продължение на двубоя Лацио успя да изравни. Автор на гола за 1:1 бе Микаел Сиани.

Двата отбора не си вкараха попадения по време на двете продължения по 15 минути и така крайният победител от сблъсъка трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи.

Първи от бялата точка стреля Стефано Маури от Лацио, а след изпълнение на полузащитника домакините поведоха с 1:0. Първата дузпа за Сиена пък бе поверена на Никола Белмонте, който стреля страхотно и възстанови равенството при дузпите – 1:1. Дойде ред на Кристиан Ледесма, който не сбърка, пращайки топката хладнокръвно в левия ъгъл – 2:1.

За Сиена бе ред на Симоне Вергасола да изпълнява – халфът на гостите обаче не успя да преодолее вратаря Хуан Карисо, който спаси и запази аванса на Лацио от едно попадение (2:1).

Серджо Флокари изпълни третата дузпа за Лацио, а изпълнението му бе брилянтно и кълбото се оплете в мрежата след удара на нападателя в левия ъгъл – 3:1.

Следващата дузпа за Дженоа бе поверена на Марсело Ларондо. Аржентинецът стреля хубаво от бялата точка, но Хуан Карисо изби кълбото, след което то срещна гредата, но не влетя във вратата, като по този начин авансът на Лацио от две попадения се запази (3:1).

Дойде ред и на Либор Козак, а ако нападателят на Лацио вкараше своята дузпа, това значеше, че „римските орли” се класират за четвъртфиналите. Козак стреля, а вратарят Симоне Фарели успя да избие кълбото, но то влетя във вратата му.

Така Лацио надделя с 4:1 при изпълнението на 11-метровите наказателни удари и ще играе на четвъртфиналите, докато Сиена приключва с тазгодишното си участие в турнира за Купата на Италия.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)