3. "Лалетата" вкараха три гола на Япония в контрола

"Лалетата" вкараха три гола на Япония в контрола

Снайдер с гол и контузия

Холандският национален отбор по футбол записа успех с 3:0 срещу Япония в приятелска футболна среща, която се игра на клубния стадион на Твенте в Еншеде.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, като футболистите на Берт ван Марвайк пропуснаха няколко изгодни положения за гол.

След почивката обаче „лалетата” показаха класа и отбелязаха три безответни гола.

Резултатът откри нападателят на лондонския Арсенал Робин ван Перси в 69-ата минута. Ван Перси овладя топката с гърди в наказателното поле и с хубав удар простреля японския вратар. Новото попълнение на италианския Интер Уесли Снайдер покачи на 2:0 в 73-ата след много хубав удар извън наказателното поле, а неговият бивш съотборник в Реал (Мадрид) и настоящ нападател на Милан Клаас Ян Хунтелаар оформи крайното 3:0. Хунтелаар засече отлично центриране отляво в 87-ата минута.

Неприятна новина получиха Бен Марвайк и Жозе Моуриньо в 81-ата минута на срещата, когато Снайдер напусна терена принудително заради контузия и в игра се появи Рафаел ван дер Ваарт. Все още не е ясно колко сериозна е травмата на халфа и за колко време ще е извън игра.