3. Кьолн уби мечтите на Шалке за Шампионска лига (ВИДЕО)

Кьолн уби мечтите на Шалке за Шампионска лига (ВИДЕО)

"Козлите" вкараха три и се изкачиха до десетото място

Шалке загуби с 0:3 гостуването си на Кьолн от 24-ия кръг на Първа Бундеслига и вече шест поредни мача няма победа за първенство. Тимът е шести на 10 точки от последното място даващо право на участие в Шампионскала лига следващия сезон. Четвърти е Борусия М, кото има и мач-по-малко. Шалке дори ще да изпаднат от шестицата, ако в неделя Волфсбург надвие Унион (Берлин). В същото време Кьолн се изкачи на десета позиция.

Домакините поведоха още в 9-ата минута. Флориан Кайнц центрира от фаул в наказателното поле, където Себастиан Борнау реализира с глава в долния десен ъгъл. Две по-късно удар на Елвис Реджбецай бе блокиран от защитник на гостите.

Шалке постепенно се съвзе и в 24-ата минута Миахел Греогорич стреля с глава покрай лявата греда.

„Козлите“ продължиха да диктуват темпото и в 39-ата минута се поздравиха с втори гол. Елвис Реджбецай подаде към Джон Кордоба, който нахлуи с красив удар в долния ляв ъгъл на Нюбел реализира.

Дълбоко в добавеното време Грегорич стреля опасно в левия ъгъл, но Тимо Хорнер спаси.

Кьолн стартира добре и втората част. Липсваха обаче чистите голови положения и пред двете врати. Все пак домакините стигнаха до оке едно попадение. В 75-ата минута вратарят на Шалке - Александър Нюбел, който от новия сезон ще облече екипа на Байерн Мюнхен, си вкара автогол.