3. Кристъл Палас погуби надеждите за титла на Ливърпул само за 10 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци водеха с 3:0 до 79-ата минута, но допуснаха изравняване в края

Ливърпул на практика загуби надеждите си за първа титла от 1990 година насам, след като регистрира изненадващо равенство 3:3 при визитата си на Кристъл Палас от предпоследния XXXVII кръг на английската Висша лига.

Мърсисайдци имаха класическа преднина от 3:0 десетина минути преди края на срещата, но в края допуснаха домакините да изравнят и така взеха само точка от мача.

С нея те изпревариха Манчестър Сити и оглавиха класирането, но „гражданите” имат мач по-малко и ще се върнат на върха, ако спечелят домакинството си срещу Астън Вила в сряда вечер.

Тази нощ Ливърпул започна концентрирано визитата си в Лондон и още в седмата минута Мамаду Сако имаше възможност да порази целта с глава, но не успя да улучи вратата.

В 18-ата минута обаче гостите откриха резултата, след като Джо Алън се разписа за първи път с екипа им. Халфът бе оставен непокрит в наказателното поле и след центриране от корнер вкара с глава вкара за 1:0.

Домакините отговориха в 33-ата минута, когато шут на Джейсън Пънчон от далечна дистанция бе избит с мъка от Симон Миньоле в корнер.

Белгийският страж показа класата си и няколко секунди по-късно, когато се намеси отлично след опасен изстрел на Миле Йеденак.

Така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на Ливърпул, а след нея гостите продължиха да диктуват случващото се на терена.

В 51-ата минута Даниел Стъридж стреля от границата на наказателното поле, но след намесата на Джулиан Сперони топката срещна гредата. При добавката Луис Суарес не намери целта, ала в 54-ата минута логичното се случи.

Тогава Стивън Джерард изведе с дълъг пас Дани Стъридж, след чийто удар се стигна до рикошет и топката спря в мрежата на домакините – 2:0.

Третото попадение на Ливърпул не закъсня и падна веднага след второто. В 55-ата минута Луис Суарес направи двойно подаване с Рахим Стърлинг, а след това хладнокръвно реализира своя гол номер 31 във Висшата лига и номер 99 за Ливърпул в Премиършип през сезона.

След това обаче последва отпускане в състава на гостите и Кристъл Палас се възползва максимално. В 79-ата минута шут на Деймън Дилейни се отби в тялото на Глен Джонсън и топката стана неспасяема за Миньоле – 1:3.

Само две минути след това Яник Боласие изведе резервата Дуайт Гейл и той намали изоставането на своите до само едно попадение – 2:3.

Немислимото се случи в 88-ата минута, когато Глен Мъри подаде с гърди към Дуайт Гейл, а той с плътен шут от близка дистанция изравни резултата.

В даденото от рефера Марк Клатенбърг 5-минутно продължение се стигна до разбъркване в наказателното поле на домакините, ала топката не влезе в мрежата и мачът завърши наравно.

След последния съдийски сигнал повечето футболисти на Ливърпул се хванаха за главите, невярващи на случилото се, а голмайсторът Луис Суарес не съумя да спре сълзите си.

Така мърсисайдци имат 81 точки, с една повече от Манчестър Сити, но „небесносините” ще изиграят още два мача до края, докато за хората на Брендън Роджърс предстои само домакинство срещу Нюкасъл.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)