Край на мъките за Германия (ВИДЕО)

Руди Фьолер изведе Бундестима до успех над Франция

Край на черната серия за Германия през 2023 година! Бундестима дочака успех, но преди това с поста трябваше да се раздели Ханзи Флик, а временният селекционер Руди Фьолер изведе тима до 2:1 над Франция. Мачът бе от приятелски характер, но и изключително важен за самочувствието на домакините, които навъртяха серия незавидни резултати.

Само преди дни домакинът на Евро 2024 допусна крушение с 1:4 от Япония, а преди това отстъпи на Колумбия (0:2) и Полша (0:1), не успя да победи още Украйна (3:3) и Белгия (2:3).

Този път Маншафтът ликува в Дортмунд. Разписа се ветеранът Томас Мюлер още в 4-ата минута, а Лирой Сане удвои три минути преди края на редовното време. Крайният резултат бе оформен в 89-ата, когато Антоан Гризман бе точен от дузпа. За последно "петлите" загубиха през декември във финала на Мондиала в Катар от Аржентина с дузпи.