3. „Козлите” стриха „аспирините” на прах на „Бай Арена” (видео)

„Козлите” стриха „аспирините” на прах на „Бай Арена” (видео)

Херта завърши наравно 2:2 с Аугсбург

Отборът на Байер Леверкузен направи грешна стъпка в борбата си за класиране в евротурнирите за следващия сезон, след като днес загуби катастрофално с 1:4 от тима на Кьолн. Срещата се игра на стадион „Бай Арена” и бе от програмата на 6-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Страхотен мач за гостите от Кьолн направиха нападателите Лукас Подолски и Миливое Новакович, които бяха и в основата на успеха за „козлите”.

Именно Новакович откри резултата в 44-ата минута, след като бе намерен на изгодна позиция от принц Полди.

В самото начало на втората част, в 47-ата минута Подолски удвои преднината на своите след асистенция на Новакович, а в 54-ата същата комбинация доведе до 3:0 в полза на Кьолн.

В 70-ата минута Ролфес върна частично интригата в срещата, намалявайки на 1:3, а крайното 4:1 оформи Жажало в даденото от рефера продължение, отново след асистенция на Новакович.

След успеха Кьолн се намира на 13-о място във временното класиране с актив от 7 точки, докато домакините от Леверкузен са 6-и с 10 пункта.

В дербито на новаците в този 5-и кръг на Бундеслигата пък, Херта и Аугсбург не излъчиха победител, завършвайки наравно 2:2. Срещата се игра на „Олимпиящадион” в Берлин през близо 50 хиляди зрители, които обаче не можаха да помогнат на любимците си да стигнат до трите точки.

В 20-ата минута гостите излязоха напред в резултата, след като Санкох намери Хосогай на изгодна позиция, а последните с хладнокръвен изстрел откри головата си сметка.

В началото на втората част столичани обърнаха набързо развоя на срещата в своя полза. В 46-ата минута Лел възстанови статуквото след пас на Еберт, а в 57-ата Торун направи 2:1 за Херта. В 64-ата минута обаче, Калсен-Бракер се разписа за Аугсбург, оформяйки и крайното 2:2.

След хикса Херта се намира на 9-а позиция във временното подреждане с актив от 9 точки. Гостите пък са 16-и с 3 пункта.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)