3. Киево уби серията на Лацио от 16 мача без загуба

Киево уби серията на Лацио от 16 мача без загуба

"Летящите магаренца" взеха трите точки след 1:0 на "Олимпико", вратарят на Лацио скъса мрежата и забави мача

Лацио допусна изненадващо поражение с 0:1 от Киево на „Олимпико” в първа среща от 22-ия кръг на Серия А. „Летящите магаренца” прекъснаха серията от 16 поредни мача на Лацио без загуба във всички турнири.

Римляните допуснаха едва второ поражение у дома в шампионата и вече в два поредни мача нямат успех след ремито с Палермо в миналия кръг.

„Летящите магаренца” традиционно играят силно като гост на Лацио. Единствената им загуба на „Олимпико” срещу този съперник беше от 2003 година, като освен това имаха три победи и шест ремита. Лацио търсеше седма поредна победа у дома, но не я постигна.

Кандрева стреля неточно в началото, а Палоски беше близо да вкара гол от центъра, но топката мина малко над вратата. При този изненадващ изстрел вратарят на Лацио Федерико Маркети така се затича обратно към вратата, че при опита си да спаси скъса мрежата и играта бе спряна за няколко минути, за да могат стюардите да възстановят вратата и мрежата.

Играта бе подновена, а Конко прати бомба след грешен пас на Палоски, но Пуджони изби.

След почивката Стефано Маури замени Броки, но Лацио сякаш пестеше сили за реванша срещу Ювентус за Копа Италия през седмицата.

Сирил Теру едва не се разписа от пряк свободен удар, но топката мина до гредата на Маркети след рикошет, който напълно заблуди Маркети.
Киево изглеждаше по-опасно и малко след това откри резултата. Теру премина през двама защитници отляво, върна за Йокич, той нацели напречната греда, но Палоски беше готов и отблизо довкара за 0:1. Играчите на Лацио бурно протестираха за засада, но повторенията показаха, че такава няма.

Ернанес получи жълт картон за симулация, а Флокари трябваше да изравни, но се поколеба и пусна за Маури, който прати над вратата.
Киево имаше шанс да направи преднината си по-голяма, ала Маркети спаси удар на Сеймур.

Лацио е трети с 43 точки, Киево качи една позиция до 11-то място с 28.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)