3. Кавани нокаутира Рома с хеттрик за 4:1 (+ВИДЕО)

Кавани нокаутира Рома с хеттрик за 4:1 (+ВИДЕО)

Наполи се качи до трето място в Серия А, Пандев записа хеттрик асистенции

Хеттрик на Единсон Кавани изкачи Наполи до трето място в Серия А. Неаполитанците спечелиха с 4:1 като домакини на Рома, а „вълците” завършиха с 10 души след червен картон на Миралем Пянич през втората част.

Кавани и Пандев буквално разпиляха защитата на Рома, като и за трите гол на уругваеца асистент беше македонският национал.

В отсъствието на наказания Паоло Канаваро, капитанската лента бе на ръката на Марек Хамшик. Зденек Земан пък заложи на Тоти, Дестро и Ламела в предни позиции.

Рома влезе в мача в по-добра форма след шест победи в последните си седем мача преди този сблъсък.

Само 4 минути бяха нужни на Кавани да опъне мрежата на Рома. Пандев хитро пусна за Кавани през центъра и с първото си докосване уругваецът прати покрай вратаря Гойкоечеа – 1:0.

Тоти стреля опасно от свободен удар, а Кавани не спря добре нов страхотен извеждащ пас на Кавани.

Де Санктис пък изби свиреп удар на Пянич по диагонала от границата на пеналта.

Втората част започна по сценария от първата – с гол за Наполи. Пандев чукна за Кавани в наказателното поле, той беше с гръб към вратата, но само на 5-6 метра и пасивната игра на защитата му позволи да стреля и след рикошет да направи 2:0 в 48-ата минута.

20 минути преди края Пандев центрира от корнер и този път с глава Кавани прати между краката на вратаря за 3:0, което оформи неговия хеттрик.

Три минути по-късно гостите вкараха почетен гол. Пянич намери с блестящ пас Освалдо, а италианският национал обърна с едно докосване в далечния ъгъл - 3:1.

Надеждите за обрат се изпариха четвърт час преди края. Пянич влезе много грубо в краката на съперник и получи втори жълт картон и това остави Рома с 10 души.

До края Кавани вкара още един гол, който бе отменен за засада, а Маджо от втори опит сам срещу вратаря оформи крайното 4:1.

Наполи се изкачи до второ място с 37 точки, на 7 зад лидера Ювентус. Рома има 32 на шеста позиция.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1