3. КАТАСТРОФА! Байерн се отърва само с 0:3 от Ман Сити (ВИДЕО)

КАТАСТРОФА! Байерн се отърва само с 0:3 от Ман Сити (ВИДЕО)

Манчестър Сити показа класа и разгроми с 3:0 германския шампион Байерн Мюнхен в първи четвъртфинал от Шампионската лига. Трите гола, които баварците получиха на „Етихад“ бяха най-малкото, с което можеха да отлетят обратно за Мюнхен.

Родри даде аванс на „гражданите“ с изящен гол в 27-ата минута, а другите две попадения паднаха през второто полувреме. Първо Бернардо Силва завърши стилно нападение на англичаните с глава, след което дойде и времето на Ерлинг Халанд да вкара гол №11 през този сезон в Шампионска лига с екипа на Ман Сити

За тежкото поражение при визитата си Байерн спомогна и сам, след като тимът, воден от Томас Тухел, допусна половин дузина изключително груби грешки в дефанзивен план, а Сити направи няколко пропуска и само единствено за това „гражданите“ могат да съжаляват, тъй като със сигурност можеха да „убият“ елиминацията още след първите 90 минути.

Срещата в северозападна Англия започна в добро темпо, като по-трайно топката в началото беше при домакините. В петата минута Де Бройне пусна пас по земя вляво на наказателното поле за Халанд, който стреля силно от малък ъгъл, но неточно. Две след това отново Де Бройне центрира, този път за Гюндоган, който стреля с глава, но също опитът му не беше добър, за да затрудни Зомер.

Английският тим наложи чудовищна преса, а за Байерн стана много труднод а изнася топката. Тя беше върната към Зомер много рисково, а Халанд притисна максимално вратаря на бавараците, който в сетния миг изрита встрани, след като Халанд щеше да вкара топката с все стража във вратата на мюнхенци.

След 22 минути игра Сити стигна до първия си точен удар в мача, след като Грийлиш остана с гръб към вратата на Байерн на пеналта и продължи вляво за Халанд. Норвежецът стреля по земя, но слабо и Зомер улови. Четири след това гостите стигнаха до първата си възможност, която беше отлична. Аканджи сбърка при надиграване отляво със Сане, който върна от аулинията за Джамал Мусиала. Младокът отправи изключително прецизен удар към вратата на Едерсон, ала Рубен Диаш изпъна крака си и с пета спря топката, спасявайки гол във вратата на "гражданите".

При ответната атака Ман Сити откри резултата по феноменален начин. Топката беше пратена у Родри, а испанецът финтира с лекота бранител на Байерн и стреля с левия крак, пращайки я зрелищно във вратата, пазена от Зомер - 1:0 за Сити.

В 34-ата минута Сити имаше отлична възможност да вкара втори гол. Отдясно кълбото беше пратено в наказателното на Байерн, а Упамекано не игра с глава. Топката беше атакувана от Грийлиш и Зомер, а вратарят и англичанинът се сблъскаха и паднаха. Топката отиде в капитана Гюндоган, който стреля от воле от няколко метра, но Зомер от легнало положение с крак изби в ъглов удар.

Три преди края на първата част Матайс Де Лихт получи медицинска помощ, след като при единоборство от ъглов удар усука много лошо левия си глезен. Томас Тухел веднага изпрати Жоао Кансело да загрява. В добавеното време на първото полувреме Сане тества мерника си от средна дистанция с левия крак, но топката профуча край десния страничен стълб на вратата, пазена от Едерсон.

Второто полувреме започна с удар на Сане по диагонала, но Едерсон отрази с лявата си ръка и прати топката встрани от вратата си. В 49-ата минута бразилският страж на "гражданите" направи жизненоважно спасяване в срещата, за да не допусне Сити гол. Джамал Мусиала изведе по отличен начин Лерой Сане вляво, който шутира, но отново с лявата си ръка Едерсон спря топката.

При последвалото нападение отбраната на баварците действаха безобразно и по чудо не допуснаха втори гол. Упамекано и Зомер не се разбраха, а накрая топката беше изритана в тялото на Грийлиш, който доразви нападението. Топката пак отиде в Байерн и беше върната към Зомер, който я изрита левашки и отиде в Халанд, чийто шут обаче беше блокиран.

В 54-ата Сане за трети път след рестарта на частта обстрелва вратата на германците, но за трети път Едерсон реагира и прати топката в ъглов удар. След него Де Лихт стреля с глава, но Аке с глава блокира удара на нидерландеца. Темпото на "Етихад" продължи да бъде бясно през втората част, а в 57-ата Грийлиш пусна с финес вляво за Аке, който стреля силно с левия, но и Зомер се прояви през втората част. След корнера Де Бройне подаде към Рубен Диаш, който странно беше оставен непокрит и стреля, но Зомер отрази в нов корнер. На повторенията обаче се видя, че Диаш бе в засада, която остана немаркирана от реферите.

След разминаването при глупостите от Байерн Мюнхен в защита, то в 70-ата минута нямаше измъкване. Упамекано получи от Де Лихт при изнасяне, а французинът допусна Грийлиш да му открадне топката пред наказателното поле. Той подаде към Халанд, който можепе да стреля отляво, но подаде към Бернардо Силва, който с глава не остави шанс на Зомер - 2:0 за английския шампион.

Четвърт час преди края англичаните бяха близо до това да предрешат елиминацията срещу своя опонент, но резервата Хулиан Алварес пропусна да порази германската врата и Зомер спаси удара на аржентинеца по красив начин. В 77-ата все пак дойде и третият гол за Ман Сити, а ред този път беше на Халанд. Първо той опита да атакува топката от корнер, но Де Лихт се справи добре и изчисти. Последва центриране от Алварес към Джон Стоунс, който с глава върна успоредно за Халанд, а той отблизо нямаше как да сбърка - 3:0.

В 82-ата минута Хулиан Алварес имаше отлична възможност пак да порази вратата на Байерн Мюнхен, ала топката прелетя на сантиметри край една от двете странични греди на Зомер - аут. Три преди края на редовното време Родри се извиси над всички при корнер и стреля силно, но Зомер с две ръце изби.

До края на полувремето темпото поспадна спорд стандартите, които двата отбора бяха задали и срещата приключи с категоричен успех за британския тим.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БАЙЕРН 3:0

1:0 Родри (27)

2:0 Бернардо Силва (70)

3:0 Халанд (77)

Стадион: "Етихад" (Манчестър)

Рефер: Хесус Хил Мансано (Испания)

Стартовите състави на двата отбора:

МАН СИТИ: Едерсон – Рубен Диаш, Джон Стоунс, Нейтън Аке, Илкай Гюндоган, Ерлинг Халанд, Джак Грийлиш, Родри, Кевин Де Бройне, Бернардо Силва, Мануел Аканджи

Мениджър: Хосеп Гуардиола

БАЙЕРН МЮНХЕН: Ян Зомер – Даю Упамекано, Матайс Де Лихт, Бенжамен Павар, Йозуа Кимих, Серж Гнабри, Леон Горетцка, Лерой Сане, Кингсли Коман, Алфонсо Дейвис, Джамал Мусиала

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)