3. Катания разгроми Палермо и прекъсна серията от 33 без победа като гост

Катания разгроми Палермо и прекъсна серията от 33 без победа като гост

Катания разгроми с 4:0 Памермо в сицилианското дерби на 26-ия кръг в Серия А. Преди две години на мач между двата отбора, в който Катаня загуби с 1:2 от Палермо бе убит полицай. Феновете на двата отбора си спретнаха меле пред стадиона, а по време на сблъсъците инспектор Филипо Рачити бе улучен в главата със самоделна бомба.

Катания разгроми с 4:0 Памермо в сицилианското дерби на 26-ия кръг в Серия А. Преди две години на мач между двата отбора, в който Катаня загуби с 1:2 от Палермо бе убит полицай. Феновете на двата отбора си спретнаха меле пред стадиона, а по време на сблъсъците инспектор Филипо Рачити бе улучен в главата със самоделна бомба. Катания досега не бяха печелили като гости на Палермо, а това е първата им победа далеч от дома в серия А от 2007 г. Австралиецът Марк Брешано получи червен картон още в 15-ата минута на мача и максимално затрудни своите съотборници.

Още в началото на мача Симплисио бе декориран в жълто, а само 60 секунди след това фаулира грубо Байоко, но реферът Розети му направи само устна забележка. В 6-ата минута Ливерани центрира от фаул в полето, а Миколи стреля с глава покрай вратата. Катания още от началото започна да играе много правилно тактически и използваха всяка възможност да застрашат противниковата врата. В 13-ата минута Пабло Ледесма откри резултата. Изнервен от гола Брешано фаулира много грубо Моримото и напълно заслужено получи директен червен картон.

В 22-ата минута Катания направи хубава контраатака, като Потенца разтегли играта към Моримото, но неговия удар мина над вратата. Девет минути по-късно Миколи намери Кавани в наказателното поле на гостите, но ударът на последния бе блокиран от Стовини. В следващата атака Мигличио бе спънат в наказателното поле на Катаня, но Розети даде знак играта да продължи. В 37-ата минута след странен карамбол на топката, Моримото я засече и разстреля Бизари. Минута преди края на полувремето Катания направиха резултата класически и смълчаха трибуните на стадион „Ренцо Барбера”. Маскара стреля почти от центъра на терена, топката изненадата излезлия Амелия и се оплете в мрежата зад него.

В 49-ата минута влезлият като резерва Палучи стреля от дъгата, но ударът му мина над вратата. Домакините изпуснаха най-чистото си положение в мача в 54-ата минута, когато Сучи получи топката на две метра от вратата, но стреля покрай вратата на гостите.В 59-ата минута Кавани стреля от границата на полето в долния десен ъгъл, но Бизари с мъка изби в корнер. Палермо тръгна масирано в атака за да вкара поне почетен гол, но в 66-ата минута Палучи попари домакините с четвърти гол за неговия отбор. Биаджанти проби по крилото и намери Палучи в наказателното поле, който от точката за изпълнение на дузпи с зверски шут разстреля Амелия. Въпреки негативния резултат и факта, че играят с 10 души Палермо не се предаде и продължи да атакува, но с пропуски се отчетоха Миколи и Кавани.

Палермо - Катания 0:4
0:1 Ледесма (13)
0:2 Моримото (37)
0:3 Маскара (44)
0:4 Палучи (66)

Палермо: Амелия, Кияер (70’ Карозиери), Бово, Касани (46’ Сучи), Балзарети, Миглачио (65’ Тадеско), Ливерани, Брешано, Симплисио, Кавани, Миколи;

Катания: Бизари, Потенца, Капуано (78’ Силвестри), Силвестре, Стовини, Карбони, Ледесма (70’ Мариано), Биаджанти, Балоко, Маскара, Моримото (46’ Палучи);