3. КАКВА ДРАМА! Милан за втори пореден път би в последната секунда! (ВИДЕО)

КАКВА ДРАМА! Милан за втори пореден път би в последната секунда! (ВИДЕО)

Капитанът на "росонерите" Алесио Романьоли отново герой за своя тим

За втори пореден път Милан взе трите точки в Серия А в последния възможен момент, след като този път "росонерите" надвиха Удинезе с 0:1 като гост.

Герой за червено-черните отново беше капитанът им Алесио Романьоли, който бе голмайстор и в мача с Дженоа в сряда, взет от гранда с 2:1.

Срещата на "Дачия Арена" започна с хубав удар на Игуаин в 8-та минута, който мина покрай целта. След това Пусето на два пъти застраши Донарума, който се справи с опасността.

В 14-та Сусо опита коронния си номер с удар в далечния ъгъл, но топката мина на сантиметри от гредата. Малко след това отново Сусо стреля в очертанията на вратата от пряк свободен удар, но Мусо се намеси. В 35-та минута пък Гонсало Игуаин трябваше да бъде принудително заменен, след като получи проблеми в кръста при опит да се измъкне между двама противникови защитници. На негово място влезе Сами Кастиехо.

В края на полувремето Кутроне и Сусо отново застрашиха Мусо, но стражът на домакините се справи перфектно.

След почивката Родриго Де Пол стреля опасно към Донарума, но младият страж на "росонерите" успя да улови топката. Малко преди час игра последователно Лаксалт и Кастиехо стреляха, но безрезултатно.

В 59-та минута дойде и най-чистото положение в мача, когато Кастиехо напредна мощно отляво и пусна остър пас към Сусо, който неубезпокояван от точката на дузпата прати топката високо над вратата за шок на всички по трибуните.

Милан продължи да застрашава повече вратата на съперника си и в 77-та минута при перфектна контраатака Кастиехо реши да стреля сам вместо да подаде на непокритите Сусо и Борини и сбърка, след като Мусо улови удара му без проблеми.

До 90-та минута историята се повтаряше - Милан нападаше, но последният удар така и липсваше. Така се стигна до 95-та минута на петминутното продължение, когато Брам Нютинк беше изгонен с директен червен картон. Това даде основание на главния съдия да удължи добавеното време и това се оказа решаващо, тъй като в 97-та минута Милан организира бърза контраатака, която мина през Кутроне, той подаде към Сусо, който се засуети в наказателното поле и подаде към Романьоли, който се реши да стреля и с левия крак опъна мрежата на Удинезе за 0:1.

Драмата не бе приключила, след като страничният съдия реши да вдигне флага си за засада, но след преразглеждане на VAR голът бе зачетен правилно.

Така Милан отново се върна в топ 4 с 21 точки, докато Удинезе остана 16-ти с 9 пункта.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1