3. Изумителна бомба от пряк свободен удар донесе точка на Херта срещу Хановер (ВИДЕО)

Рони вкара невероятен гол с първото си докосване в мача, а Хановер загуби първи точки у дома

Фамозен пряк свободен удар донесе точка на Херта за 1:1 при гостуването на Хановер в първия мач от 8-ия кръг на Бундеслигата.

„Старата дама” от Берлин по традиция играе много успешно срещу Хановер и тази вечер си тръгна с точка пред 46 500 зрители на „HDI Арена”.
Хановер имаше 4 поредни победи от 4 мача у дома през новия сезон, но бе време да загуби първи точки пред своите фенове.

В 24-ата минута след голямо меле от корнер и три неуспешни опита за изчистване с глава, топката падна на крака на Шулц и бранителят с мощен изстрел през купа съперници прати в левия ъгъл за 1:0 в полза на Хановер.

Точно преди почивката Я Конан влезе необмислено в краката на противник и сам се контузи тежко в коляното, което се огъна и той остана безпомощен на терена и вдигна ръка за медицинска помощ.

Принудителната смяна на почивката сякаш разстрои баланса  на домакините и Херта зареди атака след атака.

В 57-ата минута Бен Хатира получи сам срещу вратаря, пусна елегантно покрай него, но топката се чукна в дясната греда и се върна към терена.
Рони замени Рамос в 80-ата минута и изравни с първото си докосване. Херта спечели пряк свободен удар малко извън наказателното поле.

Въпреки че беше леко вляво, Рони се засили и точно с левия крак прати бзпощадна бомба с външен фалц покрай стената и право в паяжината на горния ляв ъгъл за 1:1, а Цийлер дори не мръдна на голлинията.

До края Томас Крафт направи едно фантастично спасяване след удар с глава отблизо и съхрани точката за Херта.

Двата отбора остават съседи в класирането. Хановер има 13 точки на 4-о място, а Херта има 12 на пето място.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)