3. Израелци измъчиха Ювентус, но "Старата госпожа" все пак стигна до успеха

Израелци измъчиха Ювентус, но "Старата госпожа" все пак стигна до успеха

Италианският гранд Ювентус постигна измъчена победа с минималното 1:0 над израелския шампион Макаби Хайфа в двубой от Група "А" на Шампионската лига.

Торинци започнаха мача добре, но отново не успяха да реализират положенията, които създадоха.

Домакините от Торино можеха да открият резултата още в 9-ата минута, когато Фабио Гросо изпълни пряк свободен удар от границата на пеналта.

Натискът на Юве продължи и се стигна до 20-ата минута, когато на стрелкова позиция излезе Давид Трезеге, но и той не успя да преодолее стража на гостите Нир Давидович.

Само няколко минути по-късно гостите също можеха да се поздравят с гол, но далечният удар на Рафаелов от 25 метра не срещна вратата на Буфон.

Все пак по-добрият отбор на терена бе този на Юве и торинци можеха да водят на полувремето, ако не бяха пропуските на Диего, Сисоко, Трезеге, Мело и Гросо.

През второто полувреме на терена излезе съвсем друг Юве. Момчетата на Чиро Ферара успяха да поведат в резултата в 47-ата минута, когато Джорджо Киелини засече с глава центриране на Диего и не остави никакви шансове на стража на гостите Нир Давидович, който направи много силен мач.

След попадението, което вкараха, торинци се успокоиха и започнаха да правят остри атаки към вратата на Макаби.

В 53-ата минута Диего бе близо до гол, но ударът му от границата на пеналта не намери целта. Само две минути по-късно Трезеге овладя топката след центриране на Гросо, но и той не успя да наниже втори гол във вратата на гостите.

Домакините от Юве направиха множество пропуски пред вратата на гостите до края на мача, но голове така и не паднаха.

След този двубой, Ювентус заема 2-ото място в Група "А" с актив от 5 точки.

ЮВЕНТУС: Буфон, Зебина (35 - Касерес), Канаваро, Киелини, Гросо, Сисоко, Мело (62 - Поулсен), Каморанези, Диего, Джовинко, Трезеге (81 - Амаури);

МАКАБИ: Давидович, Мушамер, Тейшейра, Келнан, Масилела (46 - Загури), Отман, Боколи, Кулма, Рафаелов (57 - Дутра), Двалишвили, Арбайтман (Гадир);

Стадион: "Олимпико", Торино;

Жълти картони: Тейшейра, Загури, Отман, Кулма (Макаби);

Червени картони: Дутра (Макаби);